Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim özgüvenli olmalı'

Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim özgüvenli olmalı'

Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim  özgüvenli olmalı'


Rüveyda Öksüz’le 2013 yılında Türkiye güzeli olunca tanıştık. Ardından oyunculuğu tercih eden Öksüz, Sen Benimsin dizisinin de başrolü. Oyuncu hayatına girecek erkeğin dürüst, kararlı ve özgüvenli olması gerektiğini belirtiyor.
 

1/ 18
Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim  özgüvenli olmalı'


Fox TV’de yayınlanan yeni diziniz Sen Benimsin’deki rolünüzden bahseder misiniz?
 
Dizide Nağme karakterini canlandırıyorum. Eğitimli, kültürlü, varlıklı bir ailenin tek kızı olan genç bir piyanist. Bu güzel kriterlere rağmen bu yaşına kadar kendi kararlarını annesinin baskıları ve ısrarcı yönlendirmeleriyle verememiş fakat içinde hep bunun sıkıntısını yaşamış bir kız. Ejder’e aşık olması ile kararlarını kendi alarak hayatını değiştirecek bir yola, maceraya başlamakta da tereddüt etmeyecek cesarete sahip yapıda bir karakter.
 

2/ 18
Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim  özgüvenli olmalı'


Bu diziyi kabul etme nedeniniz neydi; ne cezbetti sizi?
 
Senaryoyu okurken çok etkilendim ve Nağme olmayı çok istedim. Karşılaştığı tüm kötülüklere yaşadığı tüm sorunlara rağmen iyi niyetini korumayı başaran güçlü, kararlı bir kız Nağme. Bunun yanında usta oyunculardan oluşan bir kadromuz var ve hikayemizi Kudret Sabancı hayata geçiriyor. Çok severek büyük bir hevesle başladığım bir proje oldu.
 

3/ 18
Rüveyda Öksüz: 'Sevgilim  özgüvenli olmalı'


Pek çok yaz dizisi vizyona girdi veya girecek. Eğer diziniz tutmazsa çok üzülür müsünüz?
 
Ben bu projeye çok inanarak ve güvenerek başladım yine de çok sayıda dizinin yayına girip kaldırıldığı şu dönemde herşeyin olabileceğinin farkındayım tabii ki. Ben harika bir senaryonun içinde harika oyuncularla birlikte çok sevdiğim bir karakteri canlandırıyorum ve çok kaliteli bir işin içindeyim. Olur da dediğiniz gibi bir senaryoyla karşılaşırsam, bu projenin hakettiği değeri göremediği için üzülürüm ama yaptığım bu işin mutluluğunu da hep yaşarım.
 

4/ 18