Saatlerce karanlıkta kaldı

Belçim Bilgin, rolü için saatlerini zifiri karanlıkta geçirdi

Saatlerce karanlıkta kaldı

Yeni filmi ‘Sadece Sen’de âşık ve görme engelli bir kadını canlandıran Belçim Bilgin, rolü için saatlerini zifiri karanlıkta geçirdi. Bir sürü hikâye dinledi. Öpüşme sahneleri için Yılmaz Erdoğan’dan izin aldığı söylentilerine ise tepkili: “O benim eşim, sahibim değil!”

1/ 16
Saatlerce karanlıkta kaldı

Canlandırdığınız görme engelli Hazal karakterine hazırlanırken, empati kurmak adına ne yaptınız? - Senaryo geldiğinde karaktere hazırlanmak için sadece üç haftam vardı. Bu konuda hocam Devrim Yakut’un çizdiği yol haritasına uygun olarak ilerledik. Her sabah, Altı Nokta Körler Derneği’ne gidiyor ve akşama kadar orada vakit geçiriyordum. Oradaki hocalardan çok yardım aldım. Ayrıca oradaki insanların gerçek hikâyelerini de dinledim.

2/ 16
Saatlerce karanlıkta kaldı

Hiç karanlıkta kalmayı denediniz mi? - Kuzenimin sonradan görme engelli olan bir arkadaşının tavsiyesiyle evde kimsenin olmadığı bir gün gözlerimi bağlayarak bütün günü zifiri karanlıkta geçirdim. Ayrıca bu konuda daha iyi empati kurabilmek adına İbrahim’le (Çelikkol) beraber Galata’da ‘karanlıkta yemek’ diye bir restorana gittik. Dört saat zifiri karanlıkta kaldık. Çıktığımızda kendimize gelmemiz zaman aldı.

3/ 16
Saatlerce karanlıkta kaldı

Görme engelli bir kadının hikâyesi dışında filmi nasıl tanımlarsınız? - İzleyiciye, özledikleri yoğunlukta ve saflıkta gerçek bir aşk filmi vaat ediyor. Hazal sonradan görme engelli olan bir kadın. İbrahim’in (Çelikkol) karakteri karanlık bir dünyadan geliyor. İkisinin karşılaşıp hayatlarını aşkla dönüştürmelerinin hikâyesini izleyeceksiniz. Aşk için neleri göze alabileceklerini düşündürecek.

4/ 16