Sezen Aksudan özgürlük çağrısı

Sezen Aksu, Sevgililer Günü özel konserinde Türkiye gündemine de gösterme yaptı ve özgürlük mesajları verdi.

Sezen Aksudan özgürlük çağrısı

Sezen Aksu, Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki Sevgililer Günü özel konserinde Türkiye gündemine de gösterme yaptı ve özgürlük mesajları verdi.

1/ 11
Sezen Aksudan özgürlük çağrısı

Sezen Aksu 14 Şubat akşamı Bostancı Gösteri Merkezi’ndeydi. Binlerce kişinin izlediği konserde Sevgililer Günü’nü yalnız geçirdiğini itiraf eden, söz yazarları Aysel Gürel ve Onno Tunç’a özlemini ise “İkisi de beni erkenden bırakıp gittiler” sözleriyle ifade eden sanatçı, bu acılı havadan çabuk sıyrıldı.

2/ 11
Sezen Aksudan özgürlük çağrısı

Konser boyunca şarkıları kadar esprileriyle de izleyiciyi mest eden Aksu, önce “Vantilatörsüz Sezen, Sezen değildir. Öyle sıcaklıyorum ki önünüzde soyunasım geliyor” dedi, ardından fazla kilolarıyla dalga geçti: “Kasaptaki etten farkım kalmadı, neyse ki kıyafetim göstermiyor. Bir şişkinlik sorunum var ama yakında kurtulacağım. Yaza Tuğçe Kazaz gibi gireceğim. Mayo da bikini de giyecek, kendimi sergilemekten çekinmeyeceğim.”

3/ 11
Sezen Aksudan özgürlük çağrısı

Sezen Aksu, sahnede “Hakim Bey” şarkısını seslendirdikten sonra da Türkiye gündemine göndermede bulundu, gençlere “sınırsız özgürlük” mesajları verdi: “Ne kadar katılırsınız bilmem ama insan karanlık bir varlık aslında. İçinde her şeyi barındırıyor. Bence hayatın yüceltilmesi sınırsız özgürlükten geçer. Herkesin bir anı vardır; jandarmaya, polise ve her türlü güce karşı... Herkesin bir eşiği vardır. Herkesin her şeyi göze aldığı bir an vardır. Bunu fark edemezseniz, tarihin karanlığına gidersiniz. Tarihin karanlığına sadece öyle değil ‘ah’ ile gidersiniz ki ‘ah’ kadar beter bir şey yoktur hayatta.”

4/ 11