Sibel Tüzün kılıktan kılığa girdi

Sibel Tüzün, kılıktan kılığa gireceği yeni şovunu anlattı.

Sibel Tüzün kılıktan kılığa girdi

5 yıldır İstanbul’un eğlence hayatının en marjinal mekânı İzzet Çapa’nın sahibi olduğu Cahide, yaz sezonu itibarıyla “Nahide Motel” kimliğiyle müdavimlerinin karşısına çıktı. Haziran başında kapılarını eğlence severlere açan Nahide’nin ilk konuğu İbrahim Tatlıses ardından da Kibariye oldu. Geçtiğimiz hafta ise Nahide Motel sahnesinde Sibel Tüzün vardı. Bir geceliğine Nahide Motel’e gelen Tüzün’ün valizinden birbirinden değerli sanatçılar çıktı. Ünlü popçu şovuyla 1960’lardan 1990’lara dek uzanan bir pop gecesi yaşattı.

1/ 8
Sibel Tüzün kılıktan kılığa girdi

12 ÖZEL KOSTÜM
Eurovision’da ülkemizi temsil eden, pop müzik başta olmak üzere rock ve cazda da kendini gösteren Sibel Tüzün, Türk Pop Müzik tarihine damga vurmuş ve liste başı olmuş 50 hit şarkıyı, şarkıların gerçek sahiplerinin kılığına girerek söyledi. O gece Ajda Pekkan, Nilüfer, Nükhet Duru, Emel Sayın, Sezen Aksu, Neşe Karaböcek hatta İbrahim Tatlıses Sibel Tüzün’ün vücudunda hayat buldu. HT MAG olarak Tüzün’ün kulisine girdik. Ünlü sanatçının bu özel geceye nasıl hazırlandığını an be an izleyip fotoğrafladık. Özel olarak hazırlanmış 12 kostümü tek tek denemesini, aralarında Nükhet Duru’nun da bir tane armağan ettiği 8 perukla hangi kıyafetleri giyeceğini, makyajını, molasını, şarkı provalarını izledik. Hepsi birbirinden eğlenceli canlandırmalar arasında kuşkusuz en sevimlisi İbrahim Tatlıses oldu. Sesiyle kulaklara, seksapeliyle gözlere hitap eden Sibel Tüzün’ün kolları ve göğüslerinden kıllar fırlamış bıyıklı Tatlıses hali herkesi kahkahaya boğdu. Bu muhteşem şovu kaçırdık diye üzülmeyin, haberimizi izleyin...

2/ 8
Sibel Tüzün kılıktan kılığa girdi

3 YIL ÖNCE YAZDI
Sibel Tüzün şovla ilgili görüşlerini açıklarken heyecanlıydı. “3 yıl önce yazdım bu şovu. Bunu önce televizyona düşünmüştüm ama bir türlü olmadı. Sonra sahne şovuna dönüştürdüm. Ee böyle bir şovu hangi gece kulübünde sahneye koyarsın? Tabii ki Cahide'de. Ayy yanlış söyledim Nahide de...”

3/ 8
Sibel Tüzün kılıktan kılığa girdi

AJDA'NIN KOSTÜMÜ BİREBİR KOPYA
Barbaros Büyükakkan’la birlikte Ajda Pekkan’ın Enrico Macias’la birlikte verdiği Olimpia konserini canlandıran Tüzün, giydiği kostümün Ajda’nın giydiği ile neredeyse aynı olduğunu söylüyor... Provalarda Ajda Pekkan’ın şarkılarını söylerken nasıl bir ruh haline büründüğünü de sahnede anlatıyor Sibel; “O dönemlerde Ajda Pekkan da dahil, sözleri ne olursa olsun bir çekingen edayla söylüyorlar. Özellikle Ajda'yı düşünün, kollarını hiç kaldırmaz, hep kıvrık ve yanlardadır.”

4/ 8