Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sonbahar - kış aylarında beyazperdede izleyeceğimiz filmlerin setlerinden de haberler gelmeye başladı. Bu yapımlardan biri son set günlerini yaşayan ‘Yaktın Beni’.

Radikal

1/ 8
Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Film , Uğur Yücel’in artık karanlık ve ağır dramatik işler yerine güler yüzlü işler yapmak isteğiyle ortaya çıkmış gibi gözüküyor. Filmin hikâyesi ise birkaç yıl öncesine dayanıyor. Uğur Yücel, Can Yücel ve Uğraş Güneş kenara koydukları projeleri için “Neden bunu çekmiyoruz” diyorlar ve “Yaktın Beni” başlıyor. Film; kendini Sarp Apak’ın canlandırdğı kendini itfaiyeciliğe adamış, kahraman ruhlu Selam’ın yıllardır görmediği dayısıyla bir yangında karşılaşması sonrasında gelişen, ufak dram unsurları da taşıyan olaylar üzerine kurulu bir komedi. Selam, Sinem Kobal’ın canlandırdığı İpek’le evlenme hayalleri kuran, çok aşık bir adam. Ancak Selam’ın yıllar sonra hayatına giren ve Uğur Yücel’in hayat verdiği dayısı yeğeninin hayatında birçok karmaşaya yol açıyor. Kendini yakmak isteyen dayının hayata dönmesinde ise Meltem Cumbul’un oynadığı Leyla karakterine olan aşkı rol oynuyor. Sinem Kobal’ın deyimiyle, “Filmde herkes birbirini yakıyor.”

2/ 8
Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Belgrad Ormanı’ndaki piknik sahnesinin çekimlerine konuk olduğumuz sette ilk sözü Meltem Cumbul alıyor. Cumbul; ilişkilerin daha kuvvetli olduğu, çok güzel sahnelerin olduğu bir güne denk geldiğimizi söylüyor ve bu ekiple çalışmaktan çok mutlu olduğunu sözlerine ekliyor. Aslında komedyen sınıfına dahil edilen bir oyuncu olmasına rağmen bir komedi filminde ilk kez başrolde yer alan usta oyuncu Uğur Yücel; bu durumu ilginç olarak değerlendiriyor ve ekliyor: “Oyunculuğun peşinde çok koşmayan biriyim. Daha çok kamera arkasında olmayı, yazmayı tercih ettim. Onlarda da çok fazla istediğimi yapamadım. Galiba denk gelmedi bir şeyler.”

3/ 8
Sinem Kobal: Herkes birbirini yakıyor

Filmin yeni nesil oyuncuları Sarp Apak ve Sinem Kobal ise yıllarca izledikleri, hayranı oldukları isimlerle karşılıklı oynuyor olmaktan dolayı ayrı bir heyecan ve mutluluk yaşıyorlar. Kobal filmdeki rolü için; “Bugüne kadar beni izlediğinizden farklı bir karakterde göreceksiniz” diyor ve İpek karakteri ile hem içsel hem de dış görünüş olarak farklı bir yolculuğa çıktığını söylüyor.

4/ 8