Soyunmak için yeterince güzelim

Bu yıl 62'nci kez düzenlenen Cannes Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor.

Soyunmak için yeterince güzelim

SOYUNMAK İÇİN YETERİNCE GÜZELİM

Bu yıl 62'nci kez düzenlenen Cannes Film Festivali bütün hızıyla devam ediyor... Festvalin en çok ilgi gören yapımlarından biri de Tesis (Tez), The Others (Diğerleri) Mar Adentro (İçimdeki Deniz) ile tanınan yönetmen Alejandro Amenabar'ın imzasını taşıyan Agora.

1/ 24
Soyunmak için yeterince güzelim

Milattan Önce 370- 415 yılları arasında yaşayan İskenderiyeli kadın filozof ve astronom Hypatia'nın yaşamından bir kesiti beyazperdeye taşıyan Agora'nın başrol oyuncusu Rachel Weisz de şu ana kadar festivalin en çok ilgi gören yıldızlarından biri oldu.

2/ 24
Soyunmak için yeterince güzelim

Oscar ödüllü yıldız Weisz, hem oyunculuğuyla hem de gala ve gösterimlerde giydiği Christian Dior imzalı şık giysileriyle ilgi odağı oldu. Weisz'a filmle ilgili en çok sorulan sorulardan biri de yapım boyunca iki kez çıplak görülen yıldızın dublör kullanıp kullanmadığıydı. Agora'da iki tane çıplak sahnesi bulunduğunu söyleyen Weisz "Her ikisinde de dublör kullanmadım. Tüm çıplak sahnelerde kendim oynadım" diye konuştu.

3/ 24
Soyunmak için yeterince güzelim

Yönetmen Darren Aronofsky'den Henry adını verdiği 2 yaşında bir oğlu olan Rachel Weisz "Hamilelik sırasında aldığım kilolar beni düşündürmedi değil. Ama yine de kamera karşısına geçmeden önce bunların çoğunu vermiştim. O yüzden filmdeki çıplak sahnelerde kendim oynamayı tercih ettim" dedi. Weisz doğumdan sonra formuna kavuşmak için yoga yaptığını da sözlerine ekledi.

4/ 24