Tarihin en arıza ünlüleri

Esquire dergisi son sayısında tarihin en arza 20 güzelini gözler önüne seriyor.

Tarihin en arıza ünlüleri

Karşılaşacağınız isimler, çevremizde görmeye alıştığınız hanım hanımcık kadınlara hiç benzemiyor. Onlar, aykırı yaşamların, farklı düşüncelerin temsilcileri olarak öne çıkıyor. Hem güzel hem de arızalı olan bu kadınlara hayranlık duymadan önce, biraz düşünmekte ve temkinli olmakta fayda var. Esquire dergisi son sayısında tarihin en arza 20 güzelini gözler önüne seriyor.

1/ 22
Tarihin en arıza ünlüleri

Asia Argento
Onu ilk gördüğünüzde, ister istemez, kolejli küçük kızlara benzetiyorsunuz. Çünkü Asia Argento, çocuksu yüzü ve masum görünümüyle, arıza bir kadın olmaktan çok uzak görünüyor. Ancak o, burnunun dikine gitmeyi, hayatı çılgınca yaşamayı çok seviyor ve ünlü yönetmen Dario Argento’nun kızı olmanın nimetlerinden yararlanmak yerine, kendi yolunu çizmeyi tercih ediyor. 1993 yılında, babasının yönettiği “Trauma” filminde sergilediği çıplak vücuduyla dikkatleri bir anda üzerine çeken Argento, kariyerine oyuncu değil, yönemten olarak devam ediyor.

2/ 22
Tarihin en arıza ünlüleri

Fergie

Black Eyed Peas grubunun çılgın üyesi Fergie, başına gelen olaylara ilginç tepkiler vermekle ünlü; yani ne zaman ne yapacağını kestirmek mümkün değil. Canı sıkıldığında sapsarı saçlarını simsiyaha boyatıyor, biseksüel olduğunu itiraf ediyor; eşi Josh Duhamel tarafından aldatıldığında da, ağlayıp sızlamak yerine, eşiyle tatile gitmeyi tercih ediyor. Sözün özü, o, tanıdığımız kadınlara hiç benzemiyor. Çünkü o, mutluluğun özel bir formülü olmadığını biliyor ve içinden geldiği gibi davranıyor.

3/ 22
Tarihin en arıza ünlüleri

Madonna Kabul edelim, bu dünyada, onun gibi bir yıldızın hayatına özenen binlerce; belki de milyonlarca kadın var. Şöhretli, çekici, güçlü, paralı, çılgın, eğlenceli bir kadına olan büyük hayranlığı, anlamak mümkün; ancak bu devirde, şöhretin ömrünün üç günden fazla sürmediğini de unutmamak gerekiyor. Elbette, Madonna’nın bulunduğu tahta, kimse çıkamıyor; çünkü o, 52 yaşında olmasına rağmen, konumunu korumak için var gücüyle çalışıyor, sıkı vücudu ve parlak teniyle ebedi gençliğin iksirini bulmuş gibi görünüyor. Ayrıca; Sean Penn, Guy Ritchie, Jesus Luz gibi ünlü ve başarılı adamların, zamanında onu taparcasına sevmesinin altında, birden çok neden yatıyor. Zira arıza bir karakter ve büyüleyici bir güzellik, bu “nedenler listesinde” ilk iki sırayı paylaşıyor.

4/ 22