Tarlada bir Sultan

Vahide Perçin, oyunculuk okulu öğrencileriyle birlikte Seferisihar'da zeytin bahçesinde çapa yaptı, köy parkını ve kütüphanesini boyadı

Tarlada bir Sultan

Muhteşem Yüzyıl dizisinde Hürrem Sultan rolüyle tanınan oyuncu Vahide Perçin, oyunculuk okulu öğrencileriyle birlikte Seferisihar'da zeytin bahçesinde çapa yaptı, köy parkını ve kütüphanesini boyadı. Oyuncu Perçin: "Projenin amacı insanla yanyana olmak. Değerlerimizi, kimliğimizi bulmak istemiştik, bu proje sayesinde kendimize geldik"

1/ 11
Tarlada bir Sultan

Muhteşem Yüzyıl dizisinin tamamlanmasının ardından kurucusu olduğu Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde Sahne Sanatları Oyunculuğu eğitimi veren Perçin, sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrencileriyle birlikte memleketi İzmir'e geldi. Seferihisar'a bağlı Turgut Köyü'nde köy sakinlerinin yardımına koşan Perçin ve oyuncu adayları, aşırı sıcağa rağmen zeytin bahçesinde çalıştı.

2/ 11
Tarlada bir Sultan

Zeytin ağaçlarının altını çapalayan, ağaçları budayan Perçin ve oyuncu adayları, yaklaşık 400 ağacın bulunduğu zeytinliğin büyük bölümünü çapalamayı başardı. 15 günlük program kapsamında hem tatil yapan hem de yöre halkına yardım eden öğrenciler, köye ait kütüphane ve parkın bakım, boya işlerini de tamamladı. İlçedeki gençlerle bir araya gelen akademi öğrencileri, oyunculuk deneyimlerini paylaşarak gençlere dans kursu verdi.

3/ 11
Tarlada bir Sultan

Perçin, uzun süredir planladıkları sosyal sorumluluk projesine bu yıl başladıklarını belirterek tarla deneyiminin kendileri için zor ancak keyifli geçtiğini belirtti. Perçin, "Oyuncu adaylarımızla birlikte çok farklı bir hafta geçiriyoruz. Ben İzmirli'yim, çapa yapmayı az çok biliyorum. Ancak uzun yıllardır tarla ya da bahçeye girmediğimiz için açıkçası biraz endişe ettim. Çocuklar ilk etapta çok korktular, çünkü hayatlarında hiç yapmadıkları bir işi yapıyorlardı. Hepsi kazma küreği filmlerde görmüştü. Ancak ilk günün sonunda yorgunluğa rağmen alın teri dökerek insanlara yardım etmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu anladık" dedi.

4/ 11