Tek şarkıyla şöhret oldular

Müzik dünyasında tek şarkı ile şöhrete ulaşan ünlüleri..

Tek şarkıyla şöhret oldular

Kimi şarkıcılar vardır, her yıl olmasa bile iki yılda bir çıkardıkları albümlerindeki şarkılarıyla akıllarda yer ederler. Ama bazıları vardır ki; 30, hatta 40 yıl önce okudukları ve hit olan şarkıları hâlâ dillerdedir. Ancak başka albümler de yapsalar, başka şarkılar da söyleseler, hiçbiri o hit kadar hatırlanmaz. İşte müzik dünyasında tek şarkı ile şöhrete ulaşan o isimlerden bazıları...

1/ 13
Tek şarkıyla şöhret oldular

BERKANT

1967 yılında yapılan Teoman Alpay- Metin Bükey şarkısı ‘Samanyolu’ ile tüm dünyada adından bahsettirdi. Yaptığı 45’lik, 1 milyonun üstünde satarak döneme damgasını vurdu. ‘Samanyolu’ ile bir anda şöhrete ulaşan Berkant, inişli-çıkışlı bir yaşam sürdü.

2/ 13
Tek şarkıyla şöhret oldular

ERSAN ERDURA

‘Çocuk Gözler’ isimli şarkısı, 1977 yılında piyasaya çıktı ve çok sevildi. Ancak daha sonraki yıllarda kendi deyimiyle ‘arabesk salgını’ çıktı. Ancak o pop müzikten taviz vermeyince, bir şarkı ile kaldı.

3/ 13
Tek şarkıyla şöhret oldular

İSKENDER DOĞAN

‘Kan ve Gül’ ile 1976‘da şöhrete ulaştı. Daha sonra 1978 yılında ‘Acılar Sürekli Olamaz’ isimli şarkısıyla da gündeme gelse de, ‘Kan ve Gül’, Doğan’ı hatırlatan şarkı oldu.

4/ 13