Türkiyenin taçlı spikerleri

İşte ekranların güzellik kraliçesi haber spikerleri.

Türkiyenin taçlı spikerleri

TAÇLI SPİKERLER

Güzellik yarışmalarına katılan genç kızlar genellikle isimlerini podyum ya da sinema dünyasında duyurmayı tercih eder. Ama kimi zaman bu yarışmaların taçlı güzellerinden bazıları farklı kulvarlarda ilerlemeyi tercih ediyor. Taçlı güzellerin bazıları kendileri için pek de kolay olmayan bir yolu haberciliği seçip bu alanda kariyer yapmayı tercih ediyorlar. Bir dönem hemen hemen her kanalın ana ya da ara haber bültenleri bu güzellere emanet edilmişti. Bu taçlı kraliçeler de bu işin altından alınlarının akıyla çıkmışlardı. Şimdi artık pek çoğu ekrandan uzaklaşmış olsa da onlar her zaman haberin güzel yüzleri olarak hatırlanacak. İşte ekranların taçlı haber spikerleri.

1990 Türkiye güzeli Jülide Ateş, ülkemizi Kainat Güzeli yarışmasında başarıyla temsil etmişti. Podyumlar yerine ekranları tercih eden Ateş, gençlik programlarından, sabah programlarına kadar birçok program sundu. Bir dönem CNN İnternational'a Türkiye gündemiyle ilgili haberler çeken Jülide Ateş, uzun yıllardır TGRT Ana Haber Bülteni'yle ekranlara geldi.

1/ 20
Türkiyenin taçlı spikerleri

2/ 20
Türkiyenin taçlı spikerleri

3/ 20
Türkiyenin taçlı spikerleri

Elite Model Look'un ilk güzeli Duygu Dikmenoğlu "lolita manken" olarak ünlenmişti. Podyumlardaki başarısı kadar ağırbaşlı tavırları ve düzgün yaşantısıyla beğenilen Dikmenoğlu, bir süredir Kanal D'de muhabirlik yapıyordu. Dikmenoğlu bir süre Kanal D'de hafta içi her gece yayınlanan 'Bu Gece' isimli haber programını sundu.

4/ 20