Üne kavuşturan sahneler

Üne kavuşturan sahneler

Üne kavuşturan sahneler

GÜNDÜZ GÜZELİ
Luis Bunuel'in Belle de Jour (Gündüz Güzeli) adlı filmi gündüzleri genelevde çalışan genç bir kadının öyküsünü anlatıyor. Film, Joseph Kessel'in romanının uyarlaması.

1/ 29
Üne kavuşturan sahneler

KESİŞEN YOLLAR
Ülkemizde Kesişen Yollar adıyla gösterilen film Halle Berry'nin en iyi kadın oyuncu Oscar'ını kazanan ilk zenci kadın oyuncu olarak tarihe geçmesine sebep oldu. Filmin en unutulmaz sahnesi Berry'nin canlandırdığı Leticia karakterinin Billy Bob Thornton tarafından canlandırılan Hank karakterine "Lütfen beni rahatlat" dediği ve iki oyuncunun cesur bir sevişme sahnesi için kamera karşısına geçtiği sahneydi.

2/ 29
Üne kavuşturan sahneler

ANANI DA
Ülkemizde Ananı da adıyla gösterilen Y Tu Mamá También, Julio ve Tenoch adlı 17 yaşındaki iki arkadaşın hayali bir kumsala doğru yaptığı yolculuğu konu alıyor. İkiliye olgun bir kadın olan Luisa da katılır. Böylece öykü, iki gencin kendilerini, karşı cinsi ve hayatı keşfetmelerine dönüşür. Alfonso Cuaron'un yönettiği filmin başrollerinde Gael Garcia Berhal, Diego Luna ve Maribel Verdú yer alıyor.

3/ 29
Üne kavuşturan sahneler

BETTY BLUE
Béatrice Dalle ve Jean-Hugues Anglade'nin başrollerini paylaştığı film, ülkemizde içeriği nedeniyle Danıştay kararıyla gösterime girmişti. Bu erotik drama 1980'li yıllara damgasını vurmuştu.

4/ 29