Ünlü annelerin sezaryen tartışması!

Ünlü annelerin sezaryen tartışması!

Ebru Şallı Tan: Normal doğumu destekliyorum / “ZATEN sezaryen bir seçim değildir. Doktor gerek duyarsa sezaryene yönlendiriyor. İlk doğumumda normal doğum planlamıştık. Ama vaktinden önce suyum geldiği için mecburan sezaryenle doğum yapmam gerekti. Sağlık açısından doktor öyle gerek gördü. Ben de mecbur kalınmadığı sürece normal doğumu destekliyorum.”

1/ 6
Ünlü annelerin sezaryen tartışması!

Nilgün Belgün: Ben isteyerek sezaryenle doğurdum / “BEN bir çocuğumu sezaryenle, diğer çocuğumu normal doğumla dünyaya getirdim. Sezaryeni de kendi isteğimle gerçekleştirdim. Çocuğumun daha sağlıklı olacağına inandım. Benim öyle bir özgürlüğüm vardı. İnsanların özgür tercihine bırakılmalı...”

2/ 6
Ünlü annelerin sezaryen tartışması!

Sibel Tüzün: Suiistimale karşı uygulanmalı / “KIZIM Elaya’nın doğumu sağlıklı öncesinde araştırma yaparken, özellikle Japonya, Amerika ve İsveç gibi ülkelerde sezaryen uygulamasının keyfi değil, tıbbi gereklilik halinde ve kurul kararıyla gerçekleştirildiğini öğrenmiştim. Risk taşımadığı sürece normal doğumu destekliyorum. Yasa umarım yasaklamak değil, suiistimalleri engellemek adına uygulanır.”

3/ 6
Ünlü annelerin sezaryen tartışması!

Çağla Şıkel: Kişinin kendi kararıdır / “BEN iki doğumumu da normal yaptım. Ama bu demek değil ki herkes böyle yapacak. Kişinin kendi kararıdır, dileyen istediği şekilde doğurabilir.”

4/ 6