Ünlü çift yoksul mahallesinde

Angelina Jolie, dünyaya ''Iraklı mültecileri unutmayın'' çağrısında bulundu.

Ünlü çift yoksul mahallesinde


Amerikalı oyuncu ve BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyiniyet Elçisi Angelina Jolie, dünyaya ''Iraklı mültecileri unutmayın'' çağrısında bulundu

1/ 16
Ünlü çift yoksul mahallesinde


Oscar ödüllü oyuncuya, son iki yıl içindeki ikinci Suriye gezisinde oyuncu sevgilisi Brad Pitt de eşlik etti. Şam'ın en fakir mahallelerini dolaşan Jolie'yi iki Iraklı aile misafir etti.

2/ 16
Ünlü çift yoksul mahallesinde


BMMYK'dan yapılan açıklamada, Suriye ve çevre ülkelerdeki onbinlerce Iraklı mültecinin geçen yıl Irak'a döndüğünü ancak birçok mültecinin hala şiddet eylemleriyle sarsılan Irak'a dönmeyi istemediği ya da isteyemediğine dikkat çeken Jolie'nin, ''Iraklı mültecilerin büyük bölümü, orada yaşadıkları ağır travma, yaklaşan seçimlerin getirdiği belirsizlik, güvenlik sorunları ve temel hizmetlerin eksikliği yüzünden Irak'a dönemiyor. Bu yüzden Iraklı mülteciler, uluslararası toplumun devamlı desteğine ihtiyaç duymaktadır'' dediği belirtildi.

3/ 16
Ünlü çift yoksul mahallesinde


Jolie'nin Iraklı mültecilerin sorunları konusunu Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve eşi Esma Esad ile de görüştüğü kaydedildi.

4/ 16