Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

Çekmeköy'de yeni hayat

Oyuncu, aromaterapist, girişimci ve anne... Geçtiğimiz aylarda boşanan Ayşe Tolga, kızı Can Yael ile taşındığı ve kendine yeni bir hayat kurduğu Çekmeköy’deki evinde Elle Decoration dergisini ağırladı.

Son dönemlerin popüler dizisi “Seksenler”in oyuncularından Ayşe Tolga, Çekmeköy Taşdelen Mevkii’nde özel bir site içinde yer alan müstakil evine üç ay önce taşınmış. Burayı 3,5 yaşındaki kızının okuluna ve kendi işine yakın olduğu için tercih etmiş.

Dört katlı evin kullanım alanı 280 m2 ve beş odası bulunuyor. Giriş katta salon, yemek bölümü, mutfak ve misafir tuvaleti, üst katta ebeveyn, misafir ve çocuk odasının yanı sıra bir de ortak banyo var. Bodrum katta ise hizmetli odası ve kazan dairesi...

1/ 71
Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

ROMANTİK AMA ÇOK DA FEMİNEN OLMASIN DEDİM

“Evimiz orijinalinde gayet bakımlıydı. Sadece boya yapıldı ve hemen taşındık. Dekorasyonda herhangi bir destek almadım. Hatta kendim dekore ettim” diye söze giriyor Tolga... Ve büyük bir keyifle evini anlatmaya devam ediyor:

“Provansal tarzda bir ev olmasını istedim diyebilirim. Ferah, iç açıcı renklerde, fonksiyonel ve konforlu öğeler kullanmaya özen gösterdim. Aksesuvarlarla mekanı ayrıştırmaya çalıştım. Aslında ‘Something Gotta Give’ filmine ve South Hampton’daki plaj evlerine bayıldığım için biraz bu tarzdan gittim.

2/ 71
Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

Romantik ancak çok da feminen olmayan bir ev istiyordum. Bir önceki evimde antrasitleri ve lacivertleri yoğun olarak kullandığım için, aydınlık renklere ihtiyaç duydum. Bu yeni evimde bej, kırık beyaz, turkuvaz gibi genel olarak aydınlık ve enerjik renkleri tercih ettim. Yemek bölümü hariç diğer yaşam alanlarında yerden aydınlatma olarak, aplik ve abajurları kullandım. Perde olarak ise stor sistemleri ve bazı katlarda rustikler...

Zeminler parke ve hemen hemen hiç halı kullanmıyorum. Şimdi kış aylarına girdiğimiz için biraz daha İran ve Afgan halıları kullanacağım ancak şu an için Fas’tan gelmiş kilimlerle yetiniyorum.”

3/ 71
Ünlü isimler bu evlerde yaşıyor

ESTETİK DUYGUSU KUVVETLİ BİRİYİM

Ayşe Tolga evinin dekorasyon alışverişini Coastal Homes, Mozaik Design, Mudo Concept, Ikea, Roche Bobois, Cumba Selection ve Habitat’tan yapmış: “Estetik duygusu kuvvetli biriyim.

7-8 yaşlarında yurtdışından gelen dekorasyon dergilerine bakarak hayal kurardım. Bu anlamda dekorasyon çok önemli ancak sizi ifade ediyorsa. Hangi tarza bağlı kaldığınızın hiç önemi yok. Ayrıca çiçekler, objeler ve kitaplar gibi küçük detaylar evi yaşanır hale getiriyor. Evim tam istediğim gibi.

4/ 71