Ünlülerin 23 Nisan anıları

İşte gösteri dünyasının ünlü isimlerinin 23 Nisan anıları..

Ünlülerin 23 Nisan anıları

ÜNLÜLERİN 23 NİSAN ANILARI

“Bugün 23 Nisan, neşe doluyor insan” şiirini hangimiz unutabiliriz ki! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, günümüzün ünlü isimlerine neler hatırlattı, neler...

Geçmişte kalan 23 Nisanlar’ı ünlü isimlere sorduk. Arzu Atabarut, Betül Mardin, Ayşegül Toplusoy, Kerem Görsev, Feryal Gülman ve Siren Ertan Çarmıklı, yaşadıkları 23 Nisanlar’ı, anlattılar.
<
İşte unutulmaz 23 Nisanlar.

1/ 13
Ünlülerin 23 Nisan anıları

SİREN ERTAN ÇARMIKLI

Aile büyüklerine göre yaratıcı kişiliğim küçüklüğümden belliymiş! Resme, heykele, dekorasyona, modaya... Evde bulduğum ojelerle evin yer karolarına desenler, boya kalemleriyle duvarlara ceylan resimleri yapardım. Babamın özel çizim takımını ele geçirebilmek için neler vermezdim. Rengarenk hamurlarımın bir yerlerinize yapışması işten bile değildi. Çünkü evin her yerinden benim oyun hamurlarım çıkardı.

2/ 13
Ünlülerin 23 Nisan anıları

SİREN ERTAN ÇARMIKLI

Yemek sofrasını her zaman ben kurardım. Kıyafetlerimde mutlaka değişiklikler yapar, düğmelerini değiştirir, taşlar diker, tasarladığım kıyafetlerin hayata geçirilmesi için annemi yerdim. 23 Nisanlar’dan birinde giyeceğim tuvaletin istediğim renk ve model olması için annem günlerce kumaşçıları gezip, terzi aramıştı. Ve çocukluk fotoğraflarımın hepsinde saçlarım, kahküllerim zigzak kesilmiştir. Çünkü onları da hep kendim keserdim. Zavallı annem sürekli kuaföre götürürdü beni.

3/ 13
Ünlülerin 23 Nisan anıları

AYŞEGÜL TOPLUSOY

Çocukluğumda hatırladığım en canlı kare ilkokuldayken 23 Nisan için Kelebek olmamdı. Her sene büyük hazırlıklar yapılarak düzenlenen törenlerden birinde hoca benim kelebek olabileceğimi söylemişti. O kadar sevinmiştim ki bütün gece heyecandan uyumamıştım.

4/ 13