Ünlülerin Fransaya tepkisi !

Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa tasarısını kabul etmesinin ardından, ünlüler tepkilerini twitter'da dile getirdi

Ünlülerin Fransaya tepkisi !

ÜNLÜLER NE DEDİ?
Fransa Ulusal Meclisi'nin 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarının reddini suç sayan yasa tasarısını kabul etmesinin ardından, ünlüler tepkilerini twitter'da dile getirdi.

İşte yorumlar...

1/ 15
Ünlülerin Fransaya tepkisi !

NİHAT DOĞAN:
Beyoğlu Belediye Başkanı'na çağrıda bulunuyoruz... Fransız Sokağı'nın adını hemen 'Cezayir Sokağı' olarak değiştirsin...

ASIL ADI CEZAYİR SOKAĞI

Galatasaray Lisesi'nin arka kısmında bulunan ,2003 yılınında yeniden düzenlenen Cezayir Sokağı, Fransız sokağı adı ile tanıtıldı.Hem sokağın isminin değiştirilmesi, hem de binaların kullanımı çeşitli eleştirilere uğradı. Fransa'nın Ermeni Soykırımı iddialarını kabul etmesiyle beraber sokağın ismi tartışmalı hâle geldi. Asıl ve resmi adı olan Cezayir Sokağı olarak anılması talep edildi ve önce sokağın alt başındaki, daha sonra üst girişindeki tabelalar kaldırıldı. Günümüzde Fransız sokağı ibaresi sadece bazı işletmelerin girişinde kullanılıyor.

2/ 15
Ünlülerin Fransaya tepkisi !

Nihat Doğan'ın twitter sayfasındaki siteminin ardından Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah konuya açıklık getirdi.Misbah twitter sayfasına "Kendini 'Fransız Sokağı' diye lanse etmiş olan sokağımızın adı, Cezayir sokaktır. Hiç bir zaman adı Hicbirzaman adı 'Fransız' olmamıştır. Cezayir kalacaktır." notunu düştü.

3/ 15
Ünlülerin Fransaya tepkisi !

HANDE YENER
Fransa'ya gitmem, Alışveriş yapmam!

4/ 15