Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Fahriye Evcen: Yaprak Dökümü'nde Necla karakterini canlandıran Fahriye Evcen de yaşadığı Almanya'dan tatil için Türkiye'ye gelip oyuncu oldu. Tatil için geldiği Türkiye'de Oya Aydoğan'ın programına seyirci olarak katıldı Evcen. Daha sonra Aydoğan onu yapımcı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırdı. Telefon numarası alış verişinden sonra Evcen Almanya'ya döndü. Ama sonda telefonu sir türlü susmak bilmedi. ''Asla Unutma'' ve ''Hasret'' dizilerinde rol aldı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak Dökümü ile yaptı.

1/ 12
Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Sibel Kekilli: Fatih Akın'ın yönettiği Duvara Karşı Berlin'de büyük ödül Altın Ayı'yı kazanınca Sibel Kekilli adını da bütün dünya duydu. Geçmişte yetişkin filmlerinin olduğu da ödül almasından sonra ortaya çıkan Kekilli'yi Fatih Akın ilk olarak sokakta yürürken fark etti. Onun ısrarıyla Kekilli seçmelere katıldı. Yüzlerce oyuncu adayı arasından seçildi ve kaderi değişti.

2/ 12
Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Kıvanç Tatlıtuğ: Adını ilk kez 2002'de 'Best Model Türkiye' birincisi, ardından da 'Best Model World' birincisi olarak duyuran Kıvanç Tatlıtuğ, doğum yeri olan Adana'da çeşitli kluplerde basketbol oynadı. 1997'de babasının ciddi bir kalp ameliyatı geçirmesinin ardından İstanbul'a taşındı. İstanbul Kalamış Lisesi'nden mezun olan Tatlıtuğ'un aklı fikri basketboldaydı. Tek hayali NBA'de basketbol oynamak olduğu için Ülkerspor'dan gelen teklifi hemen kabul etmiş ve orada iki yıl forma giymiş. Sonra bir yıl Beşiktaş, bir yıl da Fenerbahçe'de oynamış. Ancak sakatlanması tüm hayallerini suya düşürmüş..O dönemlerde yakın çevresinin model olması için kendisini yönlendirmeye çalıştığını söylüyor Kıvanç Tatlıtuğ. O ise bunlara hiç kulak asmamış. Ta ki annesinin yaptığı sürprize kadar! Annesi, Beylikdüzü'ndeki bir marketin camında manken aranıyor ilanını görünce, Tatlıtuğ'un bir fotoğrafını gönderdi ve mankenlik hayatı başlamış oldu...

3/ 12
Ünlülerin keşfedilme hikayeleri

Beren Saat: Başkent Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitiren Beren Saat'in asıl amacı akademik kariyer yapmaktı. Öğretim görevlisi olmayı hayal eden Saat bir yandan master yapıp bir yandan da İngilizce'sini geliştirmeye çalışırken annesinin ısrarı ve o dönemde birlikte olduğu sonra bir trafik kazasında kaybettiği erkek arkadaşının desteğiyle Türkiye'nin Yıldızları yarışmasına katıldı. Yarışmayı birinci değil ikinci olarak tamamladı. Ama Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşkı Memnu gibi çok izlenen dizilerde oynadı. Güz Sancısı filmindeki performansıyla da beğeni kazandı.

4/ 12