Ünlülerin okul anıları

Sevdiğimiz ünlüler okul hayatlarında nasıl bir öğrenciydi?

Ünlülerin okul anıları

Kimi okuldan kaçıp öğretmenine yakalanmış, kimi okul yolunda otobüsten atılmış. ‘Dahi’ denileni de var, ‘deli’ damgası yiyeni de… Hafta Sonu dergisi, bir zamanlar öğrenci olan ünlülere okul anılarını sordu, eğlenceli yanıtlar aldı.

1/ 11
Ünlülerin okul anıları

Doğa Rutkay
Aykırı kıyafet cezası

“Çok güzel ve disiplinli bir okulda okumuştum. Ama okulun kıyafet disiplinine hiç uymazdım. Örneğin okul formasında gömlek pembeyse, ben sarı giyerdim. Bir gün sırf bu nedenle kayıp eşya odasında tüm gün boyunca bekletilmiştim.”

2/ 11
Ünlülerin okul anıları

Esra Eron
Otel odasında mahsur kaldık

“Okul arkadaşlarımızla sömestr tatilinde Uludağ’a gitmiştik. Otelin birinci katında kalıyorduk. Odada kilitli kalmıştık, biz de pencereden dışarı çıktık.

3/ 11
Ünlülerin okul anıları

Müjde Ar
Kaşlarımı jiletle kazıdım

“Fatih Kız Lisesi’nde okudum. Çok başarılı bir öğrenciydim. 9 aldığımda, kağıdımın 10’luk olduğuna inanıp, öğretmenle kavga ederdim. O yıllarda aynaya fazla bakmazdım ve arkadaşlarım yapsa da, ben kaşlarımı almazdım. Bir gün beden eğitimi öğretmenimiz, ‘Kaşlarını neden alıyorsun?’ diye tutturdu. Ertesi gün protesto etmek için kaşlarımı jiletle kazıyıp gittim okula. Deli unvanım buradan geliyor!”

4/ 11