Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

Ünlülerin tuhaf hastalıkları

1/ 9
Ünlülerin tuhaf hastalıkları

BABASI KENDİ BÖBREĞİYLE ONU HAYATA DÖNDÜRDÜ

Modern Family dizisiyle ünlenen genç oyuncu Sarah Hyland, çocukluğundan bu yana böbrek displazisi denilen bir sağlık sorunu vardı. Böbreklerin anormal gelişmesi olarak tanımlanan bu hastalık kişinin sağlığını da tedhit ediyor. Ancak onu bu sorundan babası kurtardı. 2012'de babasından kendisine nakledilen böbrek sayesinde hayata döndü Hyland. Bu durumu da"Hayatta ikinci şansım oldu. Bu birçok insana nasip olmayan bir şey" diye anlattı.

2/ 9
Ünlülerin tuhaf hastalıkları

HASTANEDE TEDAVİ OLDU

Catherine  Zeta Jones , bipolar bozukluğu olduğunu ve bu yüzden rehabilitasyon merkezinde tedavi göreceğini açıkladığında hayranları çok şaşırmıştı. Ancak bur birçok oyuncu ya sanatçının mücadele ettiği sorunlardan biri. Bipolar bozukluk bir mani dönemi ve onu takip eden ağır depresyon dönemlerinden oluşuyor. Genellikle de kadınları tehdit ediyor.

3/ 9
Ünlülerin tuhaf hastalıkları

DİYABET HASTASI


Tom Hanks de kısa bir süre önce tip 2 diyabet hastası olduğunu açıklamıştı . Aktör, filmlerinde canlandırdığı karakterler için kilo alıp vermesinin bu hastalığa yol açtığını söylemişti. Her ne kadar Hanks, aşırı kilolu olmasa da bu hastalık genellikle obez insanları pençesine alıyor. Sigara içmek, hareketsiz bir yaşam sürmek de bu hastalığa yol açan nedenlerden.

4/ 9