Ünlülerin uyuşturucu kabusu

Gösteri ve sanat dünyasında uyuşturucu kullanan ünlüler...

Ünlülerin uyuşturucu kabusu


En son ‘Yaprak Dökümü’ dizisinde ‘Şevket’ karakterini canlandıran Caner Kurtaran’ın adı kokain kullandığı gerekçesiyle gündeme gelmişti ve kokain kullanıp rahatsızlanınca hastaneye kaldırılmıştı. Kokain yüzünden yargılanan, tedavi gören ve dizideki rolünden olan Kurtaran’dan sonra uyuşturucu konusu şimdi yine gündeme geldi. Uyuşturucu, sanat dünyasında ilk kez gündeme gelmiyordu tabii. Daha önce de pek çok ünlü isim, zanlı olarak sorgulanırken bir o kadarının da uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı. Bu yüzden mahkum olanlar da cabası... Hafta Sonu, dünden bugüne uyuşturucunun esiri olan yerli ve yabancı ünlülerin dosyasını açtı. İşte bomba gibi patlayan uyuşturucu olayları ve bu olaylara adı karışanlar, sorgulananlar, mahkum olanlar...

1/ 33
Ünlülerin uyuşturucu kabusu

HÜSEYİN PAYDA
Türk sinemasında klasikler arasında yer alan ‘Mezarımı Taştan Oyun’ adlı unutulmaz bir film yapmış olan Hüseyin Peyda’nın kokain kullandığını onunla yıllar yılı birlikte çalışmış olan Atıf Yılmaz, 1996 yılında yayınladığı kitabındaki anılarında açıkladı. Bu olay büyük yankılar yarattı.

2/ 33
Ünlülerin uyuşturucu kabusu

AZER BÜLBÜL
Şarkıcı Azer Bülbül de bir zamanlar uyuşturucunun pençesindeydi. Hatta komaya girmişti. Ancak Bülbül, tedavi gördükten sonra yaptığı açıklamada “Uyuşturucuya tövbe ettim” dedi.

3/ 33
Ünlülerin uyuşturucu kabusu

FUNDA ÖNCÜ
Bir dönem Kadir İnanır’la yaşadığı aşkla gündeme gelen manken Funda Öncü, ectasy hap kullandığı için yakalandı ve bir süre cezaevinde yattı (1995).

4/ 33