Yapımcısıyla mahkemelik oldu !

“Gecenin Kanatları” filminde başrol oynayan Beren Saat, sevişme sahnesinde sorunlar yaşamış..

Yapımcısıyla mahkemelik oldu !

“Gecenin Kanatları” filminin yapımcısıyla mahkemelik olan Beren Saat, filmdeki sevişme sahnesinde istemediği halde dolaba ayna konularak göğüslerinin gösterildiğini öne sürdü.

1/ 6
Yapımcısıyla mahkemelik oldu !

Başrolünde yer aldığı “Gecenin Kanatları” filmi yüzünden yapımcısı Murat Tokat ile mahkemelik olan Beren Saat’in hukuk savaşı başladı. Filmin tanıtımını yapmadığı gerekçesiyle yapımcısının 30 bin TL’lik tazminat davası açtığı ünlü oyuncunun ilk duruşması dün İstanbul Adliyesi’nde görüldü. Saat’i ünlülerin avukatı Oğuz Müftüoğlu savundu. Mahkemeye verilen dilekçede Beren Saat yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

2/ 6
Yapımcısıyla mahkemelik oldu !

* Yapımcının hazırladığı sözleşmeyi hatır işi olduğu için önemsemeyip imzalamıştım. Meğer tek yanlı imiş. Bu bana ders oldu. O günden sonra uzmanların onaylamadığı hiçbir şeye imza atmıyorum. Sözleşmede üzerime düşenleri yaptım.

* Yapımcı filmin ilk gösterim ve gala tarihlerini yanlış seçmiş. Film 1 hafta önce, Kurban Bayramı’nda gösterime girseydi daha iyi gişe yapardı. Gala tarihini de bana son anda bildirdiler. Bayram’da Aşk-ı Memnu ekibi İstanbul dışında olduğundan galanın yapılacağı hafta harıl harıl bölüm yetiştiriyorduk. Yapımcının tüm bu hatalarına rağmen adımı koyduğum film için elimden geldiğince röportajlara, televizyon programlarına katıldım.

3/ 6
Yapımcısıyla mahkemelik oldu !

* Benim iyi niyetlerime karşılık yapımcı reklam yapabilsin diye hakkımda söylemediğini bırakmadı. Gazetelerde, internet sitelerinde benim için: ’yalancı, ilkel, saygısız, yastık kız’ gibi yakıştırmaların yer aldığı yazılar çıktı. Bir ailem olduğunu unutanlar; ’madem öyle soyunma, sevişme, öpüşme, Zilli Bihter’ gibi ifadelerle kişiliğime saldırdılar. Oysa ben bir oyuncuyum. Bu gün Mata Hari’yi, yarın Rahibe Theresa’yı canlandırabilirim. Oyuncu kalıptan kalıba girer, ruhtan ruha dolaşır.

4/ 6