Yeni keşfedilen gezegene kim gitsin?

Dünya ile neredeyse aynı özelliklere sahip olduğu söylenen gezegen tartışma konusu oldu.

Yeni keşfedilen gezegene kim gitsin?

Geçtiğimiz günlerde Harvard Üniversitesi’nden bilim adamları Dünya ile hemen hemen aynı özelliklere sahip, insanların yaşamasına elverişli bir gezegen bulunduğunu duyurdu.

Fatih Altaylı da konuyu köşesine taşıyıp “Diyelim ki, bir grup insanı bu gezegene ulaştırıp, insanoğlunun varlığını bir başka gezegende de olsa sürdürmesini sağlayacak uzay gemilerine sahibiz. Ancak bu gemilerde kapasite sınırlı. Ve diyelim ki, bu gemiler o gezegene sadece 10 bin kişi götürebilecek. Dünya üzerinden seçilmiş 10 bin kişiyi. O gemiye kaç vatandaşımız binmeyi hak ederdi” diye sordu. Biz de Genel Yayın Yönetmenimiz Fatih Altaylı’ya ve ünlü isimlere bu gezegene kimin gitmesini istersiniz diye sorduk işte yanıtları...

Fadik Sevin Atasoy - Oyuncu Uzaylılar buraya gelsin... Dünyayı birbirimizi acıtarak paylaşılamayan topraklar olarak görmeseydik, cenneti çoktan bulmuş olurduk. Birilerini uzaya yollayarak dünyayı yok etmektense, uzaydan algıları değiştirecek transferleri tercih ederdim. Biz gitmeyelim, yeni bir yaşam formu varsa buyursun gelsin, başımızın üstünde yerleri var.

1/ 15
Yeni keşfedilen gezegene kim gitsin?

Özkan Uğur - Müzisyen Hep beraber... Vallahi ben aslında hiçbir yere gitmek istemem. Ama mecbur bırakılırsam, yanımda ailem ve Mazhar, Fuat ile onların aileleri olursa çok güzel olur.

2/ 15
Yeni keşfedilen gezegene kim gitsin?

Fatih Altaylı - Genel Yayın Yönetmeni Kızım gitsin isterim... Türkiye’den sadece bir kişi gidecekse o kişinin kızım Zeynep olmasını isterim.

3/ 15
Yeni keşfedilen gezegene kim gitsin?

Ayten Gökçer - Oyuncu Önden ben gider bakarım... Dünya dışında bir gezegene yakınımı göndermem gerekiyorsa açık söyleyeyim, kaynanam yaşasaydı onu gönderirdim. Şimdi birinin gitmesi zorunlu ise ilk önce ben gider bakarım. Nasıl bir yer diye kontrol ederim. Sonra sevdiklerimi gönderip göndermemeye karar veririm.

4/ 15