Auto Show 2015 kapılarını açtı

İstanbul Autoshow 2015 kapılarını açtı. Victoria Secret'ın meleklerinden Erin Heatherton'ın da katıldığı etkinlikte konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin lisanslı üretim yapan ülke konumunda kalmaması adına yerli otomobil imala

Auto Show 2015 kapılarını açtı

İstanbul Autoshow 2015 kapılarını açtı. Victoria Secret'ın meleklerinden Erin Heatherton'ın da katıldığı etkinlikte konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin lisanslı üretim yapan ülke konumunda kalmaması adına yerli otomobil imalatının önemli olduğunu vurguladı.
Işık, bu anlamda birinci fazın son noktasına gelindiğini belirtti.

1/ 14
Auto Show 2015 kapılarını açtı

Törende yerli üretimin önemine işaret eden Işık, Türkiye’nin kendi otomobilini ortaya koyması gerektiğini dile getirdi.
Işık, "Ülkede Tofaş var, Renault var, Toyota var, Hyundai var, Honda var, Bunlar Türkiye’de üretim yapıyor. Bunları yerli olarak görüyoruz.
Ama şu aşamada Türkiye muhakkak ve muhakkak kendi otomobilini üretmeli." ifadelerini kullandı.

2/ 14
Auto Show 2015 kapılarını açtı

Türkiye’nin lisanslı üretim yapan ülke konumundan kurtulması gerektiğine temas eden Işık, "Onun için biz, yerli otomobil üretimine odaklanıyoruz. Burada birinci fazın son noktasına geldik.
Hedefimiz menzili artmış, elektrikli otomobil markası çıkarmak. Bu yarışta biz de yer alacağız." dedi.

3/ 14
Auto Show 2015 kapılarını açtı

Işık, ayrıca Otomotiv Mükemmeliyet Merkezi’ni devreye alacaklarını açıkladı.
2016 başında merkezin inşaatına başlayacaklarını duyuran Işık, planlarının otomotivde mekaniğin değil elektroniğin ve yazılımın artması olduğunu bildirdi.

4/ 14