Dünya liderlerinin otomobilleri

Dünya liderlerinin otomobilleri

Türkiye'nin en iyi otomobil dergisi Otohaber'in son sayısındaki haberine göre Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Milli Güvenlik Kurulu toplantısına katıldığı ve büyük merak uyandıran yeni makam aracının detayları...

1/ 44
Dünya liderlerinin otomobilleri

Devletin zirvesinde güvenlik her şeyin önünde gelir. Özellikle de sık sık otomobille yolculuk yapıyorsanız, içinde bulunduğunuz aracın sizi çok sıkı bir şekilde koruması gerekir. Başbakan Erdoğan da günün standartlarını belirleyen yeni makam aracıyla artık daha güvende. BMW’nin amiral gemisi 7 Serisi’nin zırhlı versiyonu olan araç 760Li High Security adını taşıyor.

2/ 44
Dünya liderlerinin otomobilleri

Zırhlı 760Li’de 544 HP gücünde 6.0 lt’lik çift turbo beslemeli V12 motor görev yapıyor. Acil durumlarda gerekli kaçış ve takipler için 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlayan 760Li High Security’nin maksimum hızı ise 210 km/s’de sınırlandırılmış.

3/ 44
Dünya liderlerinin otomobilleri

Aracın saydam olmayan bölümleri şu an kabul gören en yüksek balistik koruma seviyesi olan VR9’u karşılarken, bunun anlamı aracın içindekileri ağır makineli silahlardan el bombalarına kadar etkilenmemesi. 6 cm kalınlığındaki polikarbonat cam yüzeyler de AK-47 ya da bilinen adıyla Kalaşnikof tüfeklerine mukavemet gösterebiliyorlar.

4/ 44