Dünyanın en pahalı otomobilleri

İste dünyanın en pahalı arabalarının listesi..

Dünyanın en pahalı otomobilleri

İş, ticaret, finans dünyasının bir numaralı dergisi Forbes, 2010 yılının en pahalı arabalarının listesini yayınladı. Araba kullanmak bazen en pahalı zevkler arasına girebilirken, bu keyfi en üst düzeyde yaşamak için milyon doları aşan miktarların gözden çıkarılması gerekiyor. Her biri servet değerinde olan dünyanın en pahalı arabaları listesinde başı İsveçce’de üç beyaz anlamına gelen Koenigsegg Trevita çekti. Dünyada yalnızca üç adet üretilecek Koenigsegg Trevita’nın fiyatı tam 2.21 milyon dolar. İste dünyanın en pahalı arabalarının listesi:

1. Koenigsegg Trevita
Fiyatı: $2.21 milyon dolar.
Trevita, yeni elmas rengi karbon fiber gövdesiyle, bir otomobilden beklenen tüm özellikleri kullanıcılarına sağlıyor. Araç, hidrolik kaldırma sistemi, karbon fiber frenler, 4.7-litrelik çift kompresörlü 1018 beygir gücünde V8 motora sahip. çift katlı spoyler ve Inconell egzoz sistemi gibi küçük detaylarla birlikte, elmastan esinlenilmiş benzersiz karbon fiber dokuma gövdesiyle ondan ayrılıyor. Gövdesindeki karbon fiberin lifleri elmasla kaplanmış olması aracı güneş altında bir arada parlayan milyonlarca elmas gibi gösteriyor. Firma bu işleme tekniğine Koenigsegg Parıldayan Elmas Dokuma adını veriyor.

1/ 11
Dünyanın en pahalı otomobilleri

2. Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport
Fiyatı: 2 milyon dolar
Öne çıkan özellikleri: Karbon fiber panellere, yukarı doğru açılan kapılara ve iki tane tavan penceresine sahip. Yakınlardaki araçları gösteren bir kamerası, W16 model motoru.

2/ 11
Dünyanın en pahalı otomobilleri

3. Pagani Zonda Cinque Roadster
Fiyatı: 1.8 milyon dolar Öne çıkan özellikleri: Bu araç, Pagani Cinque Coupe’un yeni üstü açılabilir versiyonu. Mercedes-Benz’in AMG model, 678 beygir gücü motoruna sahip olan otomobil, saatte 350 km hıza çıkabiliyor. Yalnızca 5 adet üretilecek.

3/ 11
Dünyanın en pahalı otomobilleri

4. Lamborghini Reventón Roadster
Fiyatı: 1.56 milyon dolar Öne çıkan özellikleri: V21 model, 650 beygir gücü motoru var ve saatte 340 km hıza çıkabiliyor. Aracın içinde karbon fiber malzemeler kullanıldı. Gösterge panelinde aracın ne zaman hızını yükseltip, azaltacağını gösteren ayrı bir bölüm de bulunuyor.

4/ 11