Ferrari California Türkiyede

Ferrari'nin 460 beygirlik yeni modeli California Türkiye'de satışa çıktı.

Ferrari California Türkiyede

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari'nin katlanabilir metal tavanlı California modeli, Nisan ayı itibariyle Türkiye'de de satışa sunuldu.
Yapılan yazılı açıklamada, Ferrari ve Maserati markalarının Türkiye'deki distribütörlüğünü üstlenen Fer-Mas Oto'nun, Ferrari California modelini, 329 bin 557 avrodan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye'de satışa sunmaya başladığı bildirildi.

1/ 7
Ferrari California Türkiyede

Açıklamada, "Şaha Kalkan At" logosunu taşıyan yeni modelin Pininfarina ile birlikte yapılan ortak çalışmanın ürünü olmasıyla dikkati çektiği belirtildi.

2/ 7
Ferrari California Türkiyede

Adına esin kaynağı olan ve ilk olarak 1957 yılında tanıtılan 250 GT California modelini andıran tasarımına sahip yeni aracın diğer Ferrari modellerine göre yüzde 10 oranında daha az rüzgar sürtünme değerine sahip bulunduğu kaydedildi.

3/ 7
Ferrari California Türkiyede

Açıklamaya göre, Ferrari California'nın alüminyumdan üretilen katlanabilir tavanı 14 saniyede açılıp kapanabiliyor. Tavan kapalıyken 340 litre bagaj hacmi sunan 2 2 oturma düzenine sahip California, tavanı açıldığında da 240 litre bagaj hacmine sahip oluyor.

4/ 7