Fuara damgasını vurdu

Amerika’nın otomobil üretimiyle meşhur şehri Detroit’teki otomobil fuarına Avrupalı ve Uzakdoğulu firmalar yeni modelleriyle damgasını vurdu

Fuara damgasını vurdu

Amerika’nın otomobil üretimiyle meşhur şehri Detroit’teki otomobil fuarına Avrupalı ve Uzakdoğulu firmalar yeni modelleriyle damgasını vurdu. İşte Detroit'teki otomobil fuarında öne çıkan otomobiller; Formula 1 performansı: Dayanıklılığı ile öne çıkan Japon devi Toyota spor modelleri ile dikkat çekmek istiyor. Şirketin yeni spor modeli FT-1 konsepti, Detroit’in ilgi çekici modelleri arasında yer aldı. Sürücüsüne neredeyse bir Formula 1 tecrübesi yaşatan araç estetiği ile de fark oluşturuyor. Kısa sürede Toyota’nın 2000 GT, MR2 ve Supra gibi efsane modelleri arasına girmesi bekleniyor.

1/ 6
Fuara damgasını vurdu

BMW 1 serisinin Coupe’u: Alman BMW şirketi 1 serisinin coupe versiyonu 2 serisinin dünya tanıtımını Detroit’te yaptı. İki kapılı sportif model, 2014’te Avrupa ile aynı anda Türkiye’de satışa sunulacak. 2 serisinde vergi avantajlı 1,6 litre hacimli benzinli motor yer alacak.

2/ 6
Fuara damgasını vurdu

Volvo XC’si daha sportif: Cip rekabetinde XC serisiyle katılan Volvo, Amerika’da XC Concept Coupe’u görücüye çıkardı. Aracın daha sportif çizgilerinin 2015’te satışa sunulacak XC90’ın da esin kaynağı olduğu tahmin ediliyor. Yenilenecek XC90 ekimdeki Paris Otomobil Fuarı’nda tüketicinin beğenisine sunulacak.

3/ 6
Fuara damgasını vurdu

Kia’dan 2 kişilik model: Geleceğin konsept otomobillerinin tanıtıldığı Detroit Auto Show’da Uzakdoğulu Kia, iki kişilik yeni spor modeli GT4 Stinger’ı tanıttı. Geleceğin tasarımına sahip araç 2,0 litrelik benzinli motoruyla 315 beygir güç üretiyor.

4/ 6