Geleceğin spor arabası

Güç ve enerjinin evliliğinden büyük bir buluş ortaya çıktı.

Geleceğin spor arabası

İsveçli süper spor otomobil markası Koenigsegg ile güneş pili (photovoltaics) ve akümülatör teknolojilerinin öncüsü NLV Solar AG güçlerini birleştirerek Koenigsegg Quant Konsepti'ni yarattılar.

1/ 6
Geleceğin spor arabası

Bu güç-enerji evliliğinin ortaya çıkardığı büyük buluş, dört kişilik güneş enerjisiyle çalışan elektrikli bir otomobil. 2009 Cenevre Otomobil Fuarı'nda aracın tam ölçekli bir modeli tanıtıldı. İki şirket şu anda serinin üretime geçebilmesi için işleyen prototipler üzerinde çalışıyorlar.

2/ 6
Geleceğin spor arabası

Proje NLV Solar AG'nin çevre bilincine sahip İsveçli süper otomobil üreticisi Koenigsegg'e NLV Solar'ın güneş pili ve akümülatör alanlarındaki çığır açan özel teknolojilerini kullanan "geleceğin otomobili"ni geliştirme ve tasarlama işini ısmarlamasıyla doğdu.

3/ 6
Geleceğin spor arabası

2008'de iki şirket NLV Solar AG'nin geliştirdiği güneş teknolojilerini en iyi biçimde kullanan eşsiz bir tahrik sistemine ve yenilikçi bir akümülatör ünitesine sahip bir test aracı yaratmak üzere bir işbirliği sözleşmesi imzaladılar. Çığır açıcı ince filmli güneş pili kaplaması Koenigsegg'in tasarımlardan birinin içine yerleştiriliyor.

4/ 6