İşte Citroenin yeni modeli !

Citroen, baştan aşağıya yenilenen C3 modelinin resmi fotoğraflarını yayınladı.

İşte Citroenin yeni modeli !

Geçtiğimiz hafta basına sızdırılan fotoğrafları ile gündeme gelen C3 daha önce iddia edildiği gibi ön cam ve tavan birleşik bir yapıya sahip olmayacak. Sadece ön cam, tavanda sürücü koltuğuna kadar devam edecek ve otomobilin içerisine ferahlık katacak. Zenith ön camı ismi verilen bu teknolojinin büyük ilgi görmesi bekleniyor. Bu camın yoldan gelecek gürültüleri artırmayacağı da garanti ediliyor.

1/ 11
İşte Citroenin yeni modeli !

Önü tamamen yeniden yaratılmış
Aracın ön bölümü tamamen yeniden yaratılmış. Tampona entegre sis farları ve yağmur damlası formundaki farlar dikkat çekiyor. Arka stoplarda yeniden tasarlanırken güncel C3 modelinden daha şık bir görüntü elde edilmiş. Boyu 3.94 metreye ulaşan C3 selefinden 12cm daha uzun olacak. Ayrıca yeni model eski C3'ten 5cm geniş tasarlanmış.

2/ 11
İşte Citroenin yeni modeli !

2011'de çevreciler geliyor
İlk C3 modellerinde kullanılacak olan dizel motorların emisyon oranları çok düşük olacak. 2011 ile birlikte bu motorların daha da çevreci versiyonları motor gamına eklenecek. Start-stop teknolojisiyle ilk etapta sunulmayacak.

3/ 11
İşte Citroenin yeni modeli !

Çift renkli iç kısım
Otomobilin iç makanında çift renkli bir kaplama kullanılacak. Ayrıca parça birleşim noktalarında gri veya metalik kaplamalar tercih edilebilecek. Otomobilde USB, ipod girişleri ile bluetooth sistemi sunulacak. Yeni Citroen C3 markanın Fransa'da ki Aulnay ve Poissy fabrikalarında üretilecek. Kasım ayında Avrupa'da satışına başlanacak olan C3'ün fiyatının güncel modelden biraz daha pahalı olması bekleniyor.

4/ 11