İşte sürücüsüz otomobil

İşte sürücüsüz otomobil

İşte sürücüsüz otomobil

Dev otomotiv ve teknoloji firmalarının ‘otonom’ yani sürücüsüz otomobillere yönelik çalışmaları tüm hızıyla sürerken, bu tip otomobilleri çok yakın zamanda yollarda göreceğimiz gerçeğine de artık yavaş yavaş alışmamız gerekiyor. 

1/ 24
İşte sürücüsüz otomobil

İşte bu noktada devreye giren İsviçreli Rinspeed firması da otonom araçlarda bir ileri safhaya atlayarak sürücüye gerek kalmayacak araçların kabinlerinin daha nasıl işlevsel olacağına kafa yormuş. 

OTOMOTİVİN gelecekteki en önemli atılımlarından biri olacak otonom (sürücüsüz) araçlara yönelik hazırlıklar tüm hızıyla sürerken, bu araçların piyasaya hazır olması adına her geçen gün yeni gelişmeler oluyor.

2/ 24
İşte sürücüsüz otomobil

GM, Ford, Mercedes-Benz ve VW gibi otomobil üreticilerinin yanı sıra Google gibi teknoloji devlerinin de önemli bir parçası olduğu bu atılım yakın gelecekte sürücüsüz araçların yollara çıkmasına imkan tanıyacak.

3/ 24
İşte sürücüsüz otomobil

Araçlar kendi başlarına yol alabilecek hale gelirken tasarımcıların üzerinde yoğunlaşmasını gerektiren bir soru ortaya çıkıyor; sürücünün direksiyon başından alınmasıyla kabinler daha işlevsel bir şekilde nasıl tasarlanabilir?

4/ 24