Otomobil fiyatlarında kampanya bayramı

Kur zammını telafi etmek isteyen markaların yaptığı kampanyalar dikkat çekiyor...

Otomobil fiyatlarında kampanya bayramı

Kur zammını telafi etmek isteyen markalar vade farksız 2 yıllık kredi kullandırıyor. 150 bin liraya varan kredi seçeneklerinin yanı sıra, peşinde 8 bin liranın üzerinde indirimler de dikkat çekiyor.

1/ 16
Otomobil fiyatlarında kampanya bayramı

Döviz kurlarındaki artış sebebiyle son birkaç ayı küçük zamlarla geçiren otomotiv sektörü, pazardaki büyümeyi sürdürebilmek için kampanya gazına bastı. 2011’deki rekor pazarın (864 bin 439) ardından 2012’yi 777 bin 761 adetle kapatan sektör, bu yılı 820-840 bin adet aralığında kapatmayı hedefliyor.

2/ 16
Otomobil fiyatlarında kampanya bayramı

60 aya varan taksit seçenekleri

Bu hedeften uzaklaşmak isteyen otomotivciler, kur artışı sebebiyle yapılan zamların etkisini, cazip kredi seçenekleri ve peşin alım indirimleriyle ortadan kaldırmak için kolları sıvadı. Ekim kampanyaları kapsamında 2 yıla kadar sıfır faiz, 5 yılı bulan vadeli kredi seçenekleri, nakit alımda 8 bin lirayı aşan indirimler gibi birbirinden iddialı fırsatlar sunuluyor. İşte otomobil sahibi yaptıracak kadar iddialı kampanyalardan bazıları:

3/ 16
Otomobil fiyatlarında kampanya bayramı

2 bin liralık takas indirimi

Al­fa Ro­me­o, kü­çük sı­nıf­ta­ki Mi­To için 2 bin li­ra­lık ta­kas in­di­ri­mi sağ­lı­yor. Al­fa Ro­me­o Fi­nans ile yü­rü­tü­len kam­pan­ya­da, Gi­uli­et­ta için 30 bin li­ra­lık 24 ay va­de­li kre­dide yüz­de 0,71 fa­iz fır­sa­tı su­nu­lu­yor.

4/ 16