Spor aracın test sürüşünde facia !

Japon otomobil markası Toyota'nın lüks markası Lexus'un test pilotu öldü.

Spor aracın test sürüşünde facia !

Japon otomotiv devi Toyota'nın lüks markası Lexus'un spor arabasını deneyen test sürücüsü trafik kazasında hayatını kaybetti. Kazanın nedeni henüz bilinmiyor.

1/ 9
Spor aracın test sürüşünde facia !

Alman Rhein Zeitung gazetesinin haberine göre, Lexus'un baş test sürücüsü 67 yaşındaki Hiromu Naruse Almanya'nın Boos kasabasında test sürüşü yaptığı sırada kazaya kurban gitti. Kaza test sürüşlerinin yapıldığı alana yakın bir yerde trafiğe açık bir yolda meydana geldi. Kazada iki kişi de ağır yaralandı. Kazaya adı karışanların hepsinin test sürücüleri olduğu belirtildi.

2/ 9
Spor aracın test sürüşünde facia !

Kaza yerinde incelemeler yaptıktan sonra açıklama yapan Alman polis sözcüsü Thomas Emmerichs, kazanın olduğu yerde saatte 100 kilometre hızla gitme izni olduğunu belirtti. Emmeriichs kazada hayatını kaybeden Naruse ve yaralanan diğer iki kişinin test sürüşü sırasında kaskları bulunduğunu ve diğer güvenlik önlemlerinin de alındığını söyledi.

3/ 9
Spor aracın test sürüşünde facia !

Lexus'un aynı zamanda şef mühendisi olan Naruse'nin hayatını kaybettiği spor model Lexus arabanın seri üretimi bu yıl sonunda planlanıyordu ve ilk aşamada sadece 500 adet üretilecekti. Lexus kazaya adı karışan aracı 2011 başında 375 bin eurodan satışa sunmayı hedefliyordu. Toyota'nın lüks markası Lexus bu otomobili üretmek için 10 yıldır Ar-Ge çalışmalarını yürütüyor.

4/ 9