Yerli otomobil her Türk’ün hayali

Türkiye'nin yerli otomobili Türk halkından 'tam not' aldı. Çeşitli kesimlerden 1.500 kişiyle yapılan araştırmaya göre, projeyi destekleyenlerin oranı yüzde 97.6. Katılımcıların yüzde 89'u da aracı satın almak istediğini belirtiyor. .

Yerli otomobil her Türk’ün hayali

Vatandaşların beğenisini toplayan Türkiye'nin Otomobili, her Türk'ün hayali oldu. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen tanıtım toplantısından sonra bağımsız bir firmaya araştırma yaptırdı.

1/ 35
Yerli otomobil her Türk’ün hayali

Türkiye genelinde 1.500'den fazla kişiyle yapılan araştırmanın sonuçlarını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank açıkladı.

2/ 35
Yerli otomobil her Türk’ün hayali

YÜZDE 97.6'SI DESTEKLİYOR Araştırmaya göre, Türk vatandaşlarının yüzde 95.4'ü yerli otomobili gördü ya da haberdar oldu. Projeyi destekleme oranı yüzde 97.6'yı buldu. Tasarımların beğenilme oranı yüzde 98.4. Aracı satın almak isteyenlerin oranı yüzde 89.

3/ 35
Yerli otomobil her Türk’ün hayali

Sanayi Bakanı Varank, "Sanırım Türkiye'de bu oranda desteklenen başka proje görülmemiştir. Burada önemli bir nokta var, soru sorulan katılımcıların sadece yüzde 55'inin aracı var. Aracı olmayanların satın alma isteği ise yüzde 96.2. Türkiye'nin Otomobili'nin bir dünya markası olabileceğine inanma oranı yüzde 90.3" dedi.

4/ 35