10 derde 10 dogal derman

10 derde 10 dogal derman

ASPİRİN YERİNE GEÇEN MEYVE

Kirazın faydalarını biliyor musunuz? Mesela 20 kirazda 12 - 25 miligram arasında antosiyanin bulunmaktadır, bu da bir aspirinden on kat daha etkilidir.

Kirazın tek faydası ağrı kesici özelliği değildir. Bir çok faydası bulunan kiraz, kanserin oluşmasını önleyen özelliği ile gözdedir. Bunun yanı sıra kandaki zehirli maddeleri temizler. Nikotinin vücuttan atılmasını sağlar, kabızlığı önler.

1/ 11
10 derde 10 dogal derman

ÜZÜMÜN MUCİZESİ


Her gün üzüm yemenin, yüksek tansiyonu önleyebileceği belirlendi. Araştırmaya imza atanlardan Louiseville Araştırma Merkezi'nden Harold Bays ve ekibi, üzümün etkilerini, yüksek tansiyona yakalanma riski yüksek katılımcılarda inceledi.

Katılımcılardan yarısına üzüm, diğer yarısına ise çikolatalı bisküvi ya da meyve-sebze içermeyen yiyecekler verildi.
Her gün 3 kez üzüm yiyen kişilerde büyük tansiyonun önemli oranda düştüğü görüldü.

2/ 11
10 derde 10 dogal derman

DUT KANAMAYI DURDURUR

Dutun bir çok faydası var ama en önemlisi tamamen organik olan tek ürün olması. Bunun nedeni dut ağacında zararlı böceklerin barınmaması, yani böceklenmeyen tek yiyecek olmasıdır.

Dutun en şaşırtıcı özelliği kanamalardaki etkisi. Taze dut yaprakları ile derideki yaralara ya da burundaki kanamalara tampon yapılırsa kanama anında duruyor.

Dut yapraklar aynı zamanda güçlü bir idrar söktürücü. Bunun için 15-20 gram yaprağı 3 su bardağı ile kaynatıp tüketin. Bu yaprak suyu aynı zamanda çok etkili bir ateş düşürücüdür de...

3/ 11
10 derde 10 dogal derman

ELMANIN ÜÇ ÖNEMLİ FAYDASI

1-Zayıflamak için: Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için mükemmel bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önler, kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu bir şekilde etkiler.

- 2-Kabızlık için: Öğle yemeğinden önce yenen bir elma, bağırsakta bakterilerin çoğalıp azalmasını ayarlamada rol oynar ve bu sayede kabızlığı önler.

3- Dişler için: yemeklerden sonra yenen elma, çoğu zaman diş fırçalamaktan daha iyi etki yapar. Çünkü elma çiğnenirken dişlerin arası çok iyi bir şekilde temizlenir.

4/ 11