9 maddede sağlıklı yaşam

Readers and Digest dergisinde yer alan habere göre, sağlıklı yaşam için yapmanız gereken 9 madde..

9 maddede sağlıklı yaşam

1.Porsiyonlarınızı kontrol edin: Zayıflamak istiyorsanız yemeklerinizi azaltmaya başlamalısınız. Çalışmalara göre daha küçük tabak ve kâselerin kilo vermeyle ilişkisi bulundu. Çünkü bunlar aşırı yemeyi önlemeye yardım ediyor.

1/ 10
9 maddede sağlıklı yaşam

2. Aktif olun: Doğal olarak zayıf insanların hareket halinde oldukları belirtiliyor. Her günü daha fazla aktiviteyle geçirmeye çalışın.

2/ 10
9 maddede sağlıklı yaşam

3. Tuz tüketimini sınırlandırın: Araştırmalar, birçok Amerikalı'nın tavsiye edilen tuz limitinin 2 katı kadar tuz tükettiğini gösteriyor. Günlük tavsiye edilen miktar, bir çay kaşığı ya 6 gramdır. Çünkü sodyum kan basıncını yükseltiyor. İşlenmiş gıdalar fazla miktarda sodyum içeriyor ve bu nedenle bunların etiketlerini iyi okuyun.

3/ 10
9 maddede sağlıklı yaşam

4. Antioksidan alımını artırın: Vücudun yemekleri parçaladığında vücut serbest kökler diye isimlendirilen moleküller üretiyor. Sigara içmek ve radyasyon da serbest kök üretiyor. Bu maddeler, enfeksiyon, kanser, kalp hastalıkları ve iltihaba yol açıyor. Beslenmenizdeki zengin kaynaklar ile vücudunuzu savunabilirsiniz. Nar, kahve ve hatta çikolata antioksidan içeriyor.

4/ 10