A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

İnsanlar sağlıklarını düşündüklerinde akla gelen ilk konular yemek, diyet, egzersiz ve uyku. Oysa düzenli ve tatmin edici bir cinsel hayat da en az diğerleri kadar sağlıklı yaşam biçiminin anahtarı. Zaten bence birçok toplumsal meselemizin arkasında da sağlıklı bir cinsel yaşam kuramamamız yatıyor. Mesela toplum geliştikçe cinsel açlığın artmasını aklım almıyor. Merak ettiğim başka bir sürü şey daha vardı: Mesela karpuza niçin ‘çekirdekli viagra’ dendiği... Hangi balığın, hangi etin daha iyi performans sergilettiği... Bir kadının nasıl bir seks hayatı olduğunun yürüyüşünden anlaşılıp anlaşılamayacağı... Kafamdaki deli soruları yazarımız Doktor Mehmet Öz’le paylaştım, oturduk size sağlıklı bir cinsel hayatın alfabesini çıkardık...

1/ 31
A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

2/ 31
A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

Andosteron Cinsel çekiciliğinizi arttırmak mı istiyorsunuz? Elinizi korkak alıştırmadan, salatalarınıza bol bol kereviz ekleyin. Neden mi? Çünkü ter bezlerimiz feromon adında, kimyasallar salgılıyor. Kokusunu duyamıyoruz ama işlevi büyük: Karşı tarafı kendisi bile farkında olmadan harekete geçiriyor. İşte kerevizin içinde de bize hor hor çeşmesi gibi feromon salgılatan andesteron var.

3/ 31
A'dan Z'ye mutlu cinsel yaşam

Balık Cinsel arzunuzu arttırmak için balık tüketin. Mesela kalkan! Magnezyum bakımından çok zengin olduğundan erkeklerde testosteron seviyesini yükseltiyor. Nasıl mı? Magnezyum testosteronun vücuttaki proteinlere tutunmasını zorlaştırıyor. Böylece testosteron kanda dağıtılarak cinsel dürtülerinizin tetiklenmesine yardımcı oluyor.

4/ 31