Arı sütünün inanılmaz faydaları

Arı sütü mucize etkilerinden dolayı dünyanın en pahalı sütüdür. Türkiye'de yılda sadece 50 kilogram kadar üretilebiliyor.

Arı sütünün inanılmaz faydaları

Arı sütü bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Ömrü uzatıyor. Bunun kanıtı ise sadece arı sütü ile beslenen kraliçe arılar. Normal arılar 6 hafta yaşarken kraliçe arı 6-7 yıl yaşıyor.

1/ 11
Arı sütünün inanılmaz faydaları

Merhem olarak kullanılabiliyor ve cildin güzelleşmesinde inanılmaz etkiler gösteriyor.

Arı sütü, 40-50 kovadan bir sezon boyunca ancak 1 kilogram üretim yapabiliyor. Arı sütünü buzdolabında 2-3 ay boyunca saklayabilirsiniz. Daha uzun saklmak istiyorsanız sıfırın altında 17 derece buzlukta muhafaza edebilirsiniz. Arı sütünü ne kadar erken tüketirseniz size o kadar fayda sağlar. Işık ve ısıya karşı hassasiyetinden dolayı özelliğini erken yitirmektedir.

2/ 11
Arı sütünün inanılmaz faydaları

Arı sütü, bir haftalık genç arıların yutak altı bezlerinden sagıladıkları bir enzimdir. Arılar arı sütünü kraliçe arının ve yavru arıların  beslenmesi için üretirler. Diğer arılar yavruyken ilk 3 gün arı sütüyle beslenir, sonrasında ise bal ve polenle beslenmeye başlarlar.

Arı sütünün üretilmesi zahmetlidir. Arı sütü bir haftalık genç arılar tarafından üretilir. Genç işçi arılar yaşamlarının en verimli zamanlarında, hem kendileri hem de insanlık için mucizevi faydaları olan arı sütünü üretirler.

3/ 11
Arı sütünün inanılmaz faydaları

Kraliçe arı sadece arı sütüyle beslendiği için diğerlerinden görünüş olarak daha farklıdır ve daha ağırdır. Diğer arıların hepsi kısırdır ancak kraliçe arı yeryüzünün en doğurgan canlısıdır. Günde kendi ağırlığının iki katı kadar 1500-3000 yumurta yumurtlar.

4/ 11