Bu besinler mutlu hissettiriyor

Bu besinler mutlu hissettiriyor

Bu besinler mutlu hissettiriyorİnsan kendini bazı durumlarda sebepsiz halsiz ve yorgun hisseder. İşte böyle bir gün yaşıyorsanız bu besinler sizin için ideal.

Bezelye
Bezelye, içinde insana mutluluk veren dopamin hormonuyla dolu bir sebze. Aynı zamanda içerdiği lif ve protein ile sizi hem tok hemde zinde tutacaktır.

1/ 5
Bu besinler mutlu hissettiriyor

Portakal
Tam anlamıyla bir C vitamini deposu olan portakal, mevsiminde tüketmeniz gereken en önemli meyvelerden. Portakal yemenizin bir diğer katkısı ise, vücudunuz stres altındayken C vitamini tüketiyor olması. İşte bu noktada portakal sizin sakin kalmanız için son derece yardımcı olacaktır.

2/ 5
Bu besinler mutlu hissettiriyor

Karides
Balık yağının özelliklerinden faydalanmak istiyor fakat balık sevmiyorsanız karides sizin için ideal. 100 gram karides, triptofan ihtiyacınızın tamamını selenyum ihtiyacınızın önemli bir miktarını karşılamanızda size yardımcı oluyor.

3/ 5
Bu besinler mutlu hissettiriyor

Lahana
K vitamini alabileceğiniz en kolay besin olan lahana, duygularınızın dengesiz olduğu zamanlarda tekrar kontrol altına alabileniz adına çok yardımcı olacaktır. Ek olarak vücudunuz kalsiyum açısından destekleyen bir besindir.

4/ 5