Bu yiyecekler artık yasak!

Bu yiyecekler artık yasak!

Bu yiyecekler artık yasak!

Modern 21. Yüzyıl insanının telaşlı hayat tarzı sağlığımız açısından pek de kolay değil. Her ülkenin yemek pişirmekle ilgili kendi alışkanlıkları ve her kültürün farklı bir damak zevki var. Her gün, sağlığımıza biz farkına bile varmadan zarar veren zararlı maddeler içeren yiyecekler tüketiriz. Bazıları açık bir tehlike olarak görüldüğünden bazı ülkeler bunları yasaklama kararı aldı.

1/ 21
Bu yiyecekler artık yasak!

Her yasaklanan yiyecek, aynı sağlık endişesini taşımasa da bazı yiyecekleri yasadışı yapan sebepler nesli tükenmekte olan hayvanlardan üretilen besinler, pişirme evresinin insanlık dışı görülmesi veya o ülkenin köklü ilkelerine dayanabilir.

2/ 21
Bu yiyecekler artık yasak!

Amerika’da marketlerde satılan işlenmiş ve paketlenmiş yiyeceklerin yaklaşık %80’i diğer ülkelerde yasak. Eğer grip olursanız doktora gitmenize gerek yok çünkü Amerika’da, tanınmış antibiyotiklerin %80’i inek ve diğer hayvan etleri üzerinde de kullanılıyor.

3/ 21
Bu yiyecekler artık yasak!

1. Ortolan : Binlerce yıldır, serçe büyüklüğündeki bu küçük ötücü kuş, Fransız soylularına özel lezzet olmak için işkence gördü. Bu zavallı kuş karanlık daha fazla yemesini sağlasın diye yakalandıktan sonra çok küçük ve karanlık bir kafese konuluyor veya gözleri oyuluyor. Ortolan kuşu normal ağırlığının 4 katı olana dek yediriliyor. İdeal kiloya ulaştığında ise brendi içinde boğuluyor ve bütün halinde yutulması için o şekilde kızartılıyor. Ortolanların nesli tükenmekte olduğundan avlanmaları Fransa’da yasak. Ancak maalesef kara pazar tarafından her yıl yaklaşık 50,000’i avlanmaya devam ediyor.

4/ 21