Eğer yorgun hissediyorsanız...

Yorgun hissedenler bunlara dikkat etmeli

Eğer yorgun hissediyorsanız...

Bir süredir yorgunluk, uykusuzluk, iştah sorunları, çarpıntı gibi yaşamınızda meydana gelen değişikliklerin nedenini bulamadıysanız, doktora gidip tiroidlerinizi kontrol ettirin.

1/ 19
Eğer yorgun hissediyorsanız...

Boğazda yer alan kelebek şeklindeki tiroid bezinin vücudunuzun çeşitli fonksiyonları üzerinde önemli etkisi vardır. Tiroidler vücut sıcaklığınızı, metabolizmanızı ve kalp atışlarınızı düzenler. Tiroidleriniz az ya da çok çalışırsa tüm bunlarda problem ortaya çıkar. 35 yaşın üzerindeki kadınlarda tiroid bozukluğu riski ise yüzde 30'dan fazla. İşte tiroidlerinizde sorun olduğunu gösteren belirtiler...

2/ 19
Eğer yorgun hissediyorsanız...

Halsizlik: Yorgunluk ve enerjinizi tükenmiş hissetmeniz birçok durumla ilgili olabilir, fakat bunun en güçlü nedeni tiroid hormonunun az salgılanması nedeniyle oluşan hipotiroiddir. Kesintisiz, iyi bir gece uykusundan sonra sabahları ya da tüm gün yorgunsanız tiroidiniz az çalışıyor olabilir.

3/ 19
Eğer yorgun hissediyorsanız...

Üzüntü: Kendinizi üzgün veya depresyonda gibi hissediyorsanız bu da hipotiroidin belirtisi olabilir. Tiroid hormonunun az üretilmesi beyindeki serotonin hormonu seviyesini etkiliyor. Bu nedenle de ruh haliniz kötü oluyor, kendinizi üzgün hissediyorsunuz.

4/ 19