Gripten koruyan meyveler

Gripten koruyan meyveler

Gripten koruyan meyvelerKış günlerinde hemen hemen herkesin gribe yakalandığı günlerde gripten korunmak için bu meyveleri bol bol tüketmelisiniz.

PORTAKAL
C vitamini yönünden oldukça zengindir. Bağışıklık sistemimizi güçlendirerek hastalıklara karşı korur. Portakal içerdiği A, B1, B2, P vitaminleri, potasyum, kalsiyum ve magnezyum yönünden de zengindir. Kandaki kolesterol seviyesinin düşmesini ve tansiyonun dengelenmesini sağlar. Damarları güçlendirerek kalbi korur. Kanı temizler, uykusuzluğu giderir, cildi güzelleştirir.

1/ 9
Gripten koruyan meyvelerMANDALİNA

Zengin C vitamini içeriğiyle, soğuk algınlığına, nezle ve gribe karşı savunma mekanizmamızı güçlendirir. Ayrıca bazı besinlerden aldığımız demiri aktif hale getirerek bilişsel performansı arttırır. Potasyum içeriğiyle yüksek tansiyonu düşürür. Kötü kolesterolü azaltamaya yardımcı olarak kalp hastalıklarından korur.

2/ 9
Gripten koruyan meyvelerKİVİ

Bir adet kivi günlük C vitamini ihtiyacını karşılamaya yeter. C vitamini dışında A, B1, B2 vitaminleri, fosfor, kalsiyum, demir ve protein içerir. Grip ve nezle gibi kış hastalıklarına iyi gelir, kanser önleyici özelliklere sahiptir.

3/ 9
Gripten koruyan meyvelerAYVA

A, B1, B2, C vitamini içerir. Ağız kokusunu giderir. Kusmayı önler. İshale iyi gelir.

4/ 9