İlaç kadar faydalı besinler

İlaç kadar faydalı besinler

Vücudunuzda oluşan tüm ağrılara iyi gelebilecek besinler var. Tamamen doğal yollarla ağrılarınızı hafifletebilir hatta tamamen yok olmasını sağlayabilirsiniz.


Ananas
Sindirim bozukluğu sorunu çekenler için çok faydalı bir meyve olan ananas, içerdiği protein mayası sayesinde yiyeceklerdeki proteini çözer. Mineral bakımından da son derece zenginlik içeren ananas, içinde 16 minerali barındırır.

Ayrıca vücutta ateş meydana geldiyse ananas suyu ateş düşürücü etkiye de sahiptir.

1/ 7
İlaç kadar faydalı besinler

Elma Sirkesi
Elme sirkesi mide ekşimesi sorunu çekenler için doğal bir mucizedir. Vücudun asit dengesini sağladığından özellikle sindirim, yanma, ekşime gibi sorunlar yaşayanlar için çok faydalıdır.

Düzenli kullanımı halinde eklem ve kemik sertliği problemine çözüm olabilir. Soğuk algınlığı, boğaz enfeksiyonu gibi rahatsızlıklara da çözüm olabilecek elma sirkesi, içerdiği bikarbonat sayesinde sindirimi kolaylaştırır.

2/ 7
İlaç kadar faydalı besinler

Karanfil
Mikrop öldürücü özelliği sayesinde diş ağrısına iyi gelmesiyle bilinen karanfil, ayrıca ağızdaki kötü kokuları yok eder. İştah açıcı etkisi mevcuttur. Mide bulantısı ve kusmayı önler.

3/ 7
İlaç kadar faydalı besinler

Kiraz
Eklem ve baş ağrısı gibi problemler yaşayanlar için tüketilmesi faydalı olan kiraz, içerdiği fosfor sayesinde vücuttaki ağrıları gidermede yardımcı olur. Kirazın içinde bulunan melatonin ise düzenli tükettildiğinde uykusuzluk sorunu yaşamamak için çok faydalı bir besin

4/ 7