Kadınlar için 9 süper gıda!

Kadınlar için 9 süper gıda!

Kadınlar için 9 süper gıda!

Tükettiğimiz gıdalar ile sağlıklı kalmak arasındaki güçlü bağı hepimiz bilsek de iş uygulamaya gelince başarılı olamıyoruz. Doğru seçilen gıdalar ile hem sağlıklı, hem fit, hem de genç kalmanın mümkün olduğunu söyleyen Diyetisyen Nilay Keçeci, kadınlar için, sofralardan eksik edilmemesi gereken 9 süper gıda önerisi ve bunların faydalarını sıraladı...

1/ 11
Kadınlar için 9 süper gıda!

Brokoli: Özellikle cilt sağlığı üzerinde olumlu etkisi olan brokoli,antioksidan özelliği ile cilt yenilenmesini hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir. Cildimizi esnek tutar, morarma ve çürümenin önüne geçer, kansere karşı korur. Akne oluşumunu önler, cilt kuruluğunu azaltır. Bunun yanında mide ve bağırsak sistemimizin düzenlenmesinde de olumlu etkileri vardır.

2/ 11
Kadınlar için 9 süper gıda!

Havuç: A vitamini içeriği de yüksek olarak bilinen havuç, hem sinir sistemi hem göz hem de cildimiz için oldukça önemli bir gıdadır. Cilde parlaklık verir, nem kazanmasını sağlar ve yenilenmesine yardımcı olur. Kabızlığa iyi gelir, kalp dostudur ve iltihabik hastalıklarda etkilidir.

3/ 11
Kadınlar için 9 süper gıda!

Kivi: Kivi hem vücudu mutluluk veren seratonin hormonunun salgılanmasına yardımcı olur hem de cildi güzelleştirir ve besler. Kolestrerol düşürücü ve tansiyon düşürücü etkileri bulunmaktadır. C vitamini içeriği yüksek olan kivinin içeriği hücre DNA'sını korur, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcıdır.

4/ 11