Kahvaltıyla kilo verin

Kahvaltıyla kilo verin

Kahvaltıyla kilo verin

Kahvaltı öğününde günlük kalori ihtiyacının dörtte birini almak gerekir ve sabahları alınan enerji daha kolay yakılır. Günde 2000 kalori alınacaksa sabahları bunun 500 kalorilik kısmını kahvaltıdan alınmalıdır. Sabah kalktığınızdaki enerjinizle güne devam etmek istiyorsanız ayaküstü kahvaltıları bir kenara bırakıp 15-20 dakika once kalkarak güne kahvaltı ederek başlamalısınız. İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayça Kaya yanlış kahvaltı alışkanlıklarına dikkat çekip, kahvaltı alışkanlıklarında yapılması gereken değişikliklerle ilgili bilgi verdi.

1/ 13
Kahvaltıyla kilo verin

Türk damak zevkinin vazgeçilmezi olan tam yağlı beyaz peynir aslında bir yağ ve tuz deposudur. Kahvaltı sofrasının baş köşesine oturtulması gereken peynir lor peynir Beyaz peynirden yine de vazgeçemeyenler için ise yarım yağlı olanları tercih etmeleri gerekir.

2/ 13
Kahvaltıyla kilo verin

Hipertansiyonu olanlar için siyah tuzlu zeytin adeta bir el bombası! Tansiyon sorunu olmayanlar içinse bir yağ deposu!

3/ 13
Kahvaltıyla kilo verin

Tansiyonu yüksek olanların kahvaltıda siyah zeytin yerine daha az yağlı olan yeşil zeytini tercih etmeleri gerekir. Zeytin çok faydalı ve bir o kadar da lezzetli fakat kahvaltı tabağına bir kaşık dolusu koyarak zayıflayamazsınız.

4/ 13