Kalori patlatan yiyecekler

Kalori patlatan yiyecekler

Salatalar: Sade bir salata ya da sebzeler kilo vermeniz için en ideal yardımcılar olabilir. Fakat bunların üzerine biraz peynir rendeleyin, tavuk parçaları ekleyin ve üzerine salata sosunu da koyun. Belki fark etmediniz ama oldukça kalorili bir yiyecek yapmış oldunuz.

1/ 12
Kalori patlatan yiyecekler

Gevrekler: Aslında fındıklar ve yulaf diyetiniz için çok faydalı, ancak markaların bunları gevrek hale getirmek için yağda kavurması kalori skalasında kahvaltılık gevrekleri bir anda en tepelere taşıyor. Bir kasesinde yaklaşık 500 kalori almış oluyorsunuz. Fakat kavrulmamış kahvaltılık gevrekler bunun yarısı kadar kalori içeriyor.

2/ 12
Kalori patlatan yiyecekler

Sushi Rolls: Sebzeler ve deniz ürünlerinden elde edilen dış malzeme düşük kalorili olabilir ama, sushilerin iç malzemesini bir arada tutmak için genellikle krem peynir ya da mayonez kullanılıyor. Bu ekstra malzemeler bir dilim sushinin kalorisini bir anda 500 – 600’e çıkartabiliyor. Ayrıca soya sosu çok fazla sodyum içerir. Bu kilo almanıza neden olmayacaktır ama çok fazla su tutmanıza sebep olur.

3/ 12
Kalori patlatan yiyecekler

Kurutulmuş meyveler: Kurutulmuş meyveler taze hallerinden 5 – 6 kat daha fazla kalorilidir. Çünkü bütün suyu içlerinden çekilmiş ve daha yoğun bir hale gelmiş oluyorlar. Örneğin 1 küçük kase taze üzüm 60 kaloriyken, aynı miktarda kurutulmuş üzüm 460 kaloridir. Üstelik birçok marka meyveleri kuruturken şeker de ekliyor, tabii bu kaloriyi daha da arttırıyor.

4/ 12