Kalp krizinin 7 sessiz belirtisi

İşte kalp krizinin dikkat etmeniz gereken ilk belirtileri

Kalp krizinin 7 sessiz belirtisi

Ancak kalp krizi daha erken dönemde belirti verir, bunu bilir ve hemen tedaviye başlarsanız hayatınız kurtulur.

İşte kalp krizinin dikkat etmeniz gereken ilk belirtileri:

Yorgunluk: Özellikle kadınlarda yorgunluk en yaygın kalp krizi belirtisinden birisidir. Kalp krizi boyunca kalbe giden kan akışı azalır ve kaslara fazladan stres bine, böylece kendinizi aşırı derecede yorgun hissedersiniz.

1/ 8
Kalp krizinin 7 sessiz belirtisi

Sırtta, kollarda veya göğüste kırgınlık: Sırtta, göğüste ve herhangi bir kolda hissedilir ağrı ve kırgınlık kalp krizinin sessiz bir belirtisi olabilir. Kalp krizi esnasında kalp beyne ağrı sinyali gönderince beyin bu sinyallerin çeneden, omuzdan, boyundan, sırtın üst kısmından ya da dirsekten mi geldiğini karıştırabilir. Çünkü vücudun bu bölümleri de kalbe yakındır.

2/ 8
Kalp krizinin 7 sessiz belirtisi

Nefes darlığı: Merdiven çıkarken ya da poşet taşırken kendinizi yorgun hissediyorsanız veya normal olmayan şekilde nefes darlığı yaşıyorsanız kalp krizi belirtisi olabilir. Uyandıktan sonra da nefes darlığı çekmek bir şeylerin yanlış gittiği anlamına gelir.

3/ 8
Kalp krizinin 7 sessiz belirtisi

Mide yanması ya da geğirme: Öğle yemeğinde yağlı yiyecekler yediyseniz midenizin yanması ciddi değildir. Ancak uyandığınızda daha önce yaşamadığınız bir mide yanması hissederseniz kalp krizi geçiriyor olabilirsiniz.

4/ 8