Kirazın yeni faydası ortaya çıktı

Kirazın faydaları saymakla bitmiyor

Kirazın yeni faydası ortaya çıktı

Kirazın bir çok faydası biliniyordu da bu yeni eklendi. Amerikalı uzmanların yaptıkları yeni bir araştırmaya göre kiraz suyunun insan bünyesine olan çok özel bir faydası çıktı.Amerika'nın Louisiana State Üniversitesi'nden yapılan açıklamalara göre kiraz suyu uykusuzluk çekenlerin derdinin dermanı.

1/ 18
Kirazın yeni faydası ortaya çıktı

Louisiana State Üniversitesi araştırmacılarının yaptığı açıklamaya göre günde 2 kez kiraz suyu içmek uyku ilacından bile daha çok işe yarıyor.2014 San Diego Deneysel Biyoloji Toplantısı'nda sunulan araştırma verilerine göre yapılan deneylerde belirli bir yaşın üzerindeki deneklere 2 hafta boyunca günde 2 kez içirilen kiraz suyu sonrasında uyku düzeylerinde belirgin bir düzen ve uyku sürelerinde 90 dakikayı aşkın uzama görüldüğü belirtildi.

2/ 18
Kirazın yeni faydası ortaya çıktı

65 yaş üstü insanlarda genel olarak görülen uykusuzluk sorununun yapılan kiraz suyu uygulaması ile %25 ile 34 arasında değişiklik gösterdiği belirtilirken kiraz suyu içen deneklerin düzenli uyku sayısının haftada en az 3 günde çıktığı belirtildi.Ayrıca kiraz suyunun düzenli tüketilmesi sonucu uykusuzluğun yanı sıra kronik ağrı, yüksek tansiyon, ve diyabet hastalarında da yaşanan sorunlarda düşüş görüldüğü tespit edildi.

3/ 18
Kirazın yeni faydası ortaya çıktı

ASPİRİNDEN DAHA ETKİLİ 20 kirazda 12 - 25 miligram arasında antosiyanin bulunmaktadır, bu da bir aspirinden on kat daha etkilidir.

4/ 18