Kolesterolü düşüren 6 gıda

Kolesterolü düşüren 6 gıda

Kolesterolü düşüren 6 gıda

Amerika'da yayınlanan bir programda ünlü doktor Travis Lane Stork kolesterolü düşüren 6 önemli besini açıkladı. Siyah çay: Siyah çayın kan yağında azalma sağladığını belirten doktor Stork, "ABD Tarım Bakanlığı'nın çalışmaları sonucunda 3 hafta boyunca çay içilmesi durumunda kandaki yağda azalma görüldüğü açıklandı" dedi.

1/ 7
Kolesterolü düşüren 6 gıda

Yulaf: Çayın ardından gelen yulafın da kötü kolesterol düşmanı olduğunu kaydeden Stork, "Yapılan araştırmalara göre düzenli olarak birkaç hafta boyunca yulaf yediğiniz takdirde kötü kolesterolünüzü yüzde 5 oranında düşürebilirsiniz. Yulaf ayrıca kötü kolesterol emilimini düşüren beta glukan içerir" dedi.

2/ 7
Kolesterolü düşüren 6 gıda

Somon balığı: Kolesterolün düşmanı olan ve kalp dostu olan bir başka yiyeceğin ise somon balığı olduğunu belirten doktor, "Somonlar bol olarak omega 3 yağı barındırdığı için kalp sağlığı için faydalıdır. Omega 3 yağ asitleri arterlerde iltihap ve plak oluşmasını azaltabilir" şeklinde konuştu.

3/ 7
Kolesterolü düşüren 6 gıda

Ceviz: Cevizin de diğer birçok kabuklu kuruyemişe göre daha faydalı olduğunu dile getiren doktor Stork, "Ceviz, diğer kabuklu kuruyemişlere oranla kolesterol savaşında hemen hemen daha çok omega 3 barındırır" dedi.

4/ 7