Ramazanda kilo almayın !

Ramazan ayında kilo almamak için bu haberi dikkate alın..

Ramazanda kilo almayın !

Sahurları atlamayın

Sahurları atlamamaya özen gösterin. Özellikle protein ağırlıklı hafif bir kahvaltı size gün boyu yeterli enerjiyi verecektir. Bol su içmek de sahurun olmazsa olmazlarındandır.

1/ 8
Ramazanda kilo almayın !

Önce iftarlık, sonra akşam yemeği

Ramazan’da yapılan en büyük hatalardan biri de aç karnına oturulan bol çeşitli iftar sofralarıdır. Orucunuzu “iftarlık” adı verilen peynir, ekmek ve zeytinden oluşan bir sofrayla açmanız en doğrusudur. Aradan iki saat geçtikten sonra akşam yemeği için masaya tekrar oturmalı, ağırlıklı olarak sebze, et ve tahıl tüketmelisiniz.

2/ 8
Ramazanda kilo almayın !

Tatlılara dikkat

Ramazan’ın en önemli adetlerinden biri de hazırlanan çeşit çeşit tatlılardır. Ancak bunlardan kontrolsüz bir şekilde tüketmeniz kilonuzda ciddi artışlara neden olur. Yemekten bir iki saat sonra yiyeceğiniz bir porsiyon meyve ile tatlı ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Canınız mutlaka tatlı yemek istiyorsa da hamur tatlıları yerine sütlü tatlıları tercih etmelisiniz.

3/ 8
Ramazanda kilo almayın !

Bol su için

İftar sırasında çok fazla su içmek midenize zarar verecektir. Ancak iftar ve sahur arasında geçen zamanda, günlük ihtiyacınız olan 1,5-2 litre suyu içmeniz gerekmektedir. Gereken suyun tamamını direk içemeseniz bile, meyve suyu ve çayla ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

4/ 8