Sağlık için 8 süper karışım

Sağlık için 8 süper karışım

Sağlık için 8 süper karışım

Daha ince bir bel, daha hızlı kilo verme, sağlıklı bir kalp, düşük kötü kolesterol, yüksek enerji, kansere karşı korunma ve daha fazlası… Yiyip içtiklerinizin tüm bu etkiler ve daha fazlasını sağlayabileceğini biliyor musunuz? Özellikle bazı karışımları tüketmeye özen gösterdiğinizde…

1/ 10
Sağlık için 8 süper karışım

Yeşil çay + Limon = Sağlıklı bir kalp
Yeşil çayın, güçlü antioksidan etkili kateşin içeriği nedeniyle kalp krizi riskini azaltmada etkili olduğu biliniyor. Ancak çalışmalar, sadece bu sağlıklı içeriğin yüzde 20 kadarını vücudumuzun absorbe edebildiğini gösteriyor. Bilim insanları, yeşil çaya limon ekleyerek kateşini vücudumuza alma oranımızın yüzde 80’e ulaştığını ortaya koydu. Limonun yanı sıra yeşil çayınıza portakal, greyfurt ya da yeşil limon da sıkabilirsiniz.

2/ 10
Sağlık için 8 süper karışım

Brokoli + Domates = Kanseri önleme
Brokoli ve domatesin, birer kanser savaşçısı olduğunu artık herkes biliyor. Fakat bir araştırma, bu iki sebzeyi birlikte yemenin daha fazla koruyucu olduğunu ortaya koydu. Son yapılan çalışmada bilim insanları, domates ve brokoliyi aynı anda yemenin tek tek yemeye göre prostat tümörünün gelişmesini yavaşlatmada daha etkili olduğunu fark etti.

3/ 10
Sağlık için 8 süper karışım

Yeşil çay + Karabiber = İnce bir bel
Tüm diyetleri bir kenara bırakın, yeşil çayınızı yudumlayın ve ana yemeğinize karabiber ekleyin. Çalışmalar, yarım çay kaşığı kadar karabiberin yeşil çayın yararlı içeriğinin emilimini kolaylaştırdığını gösteriyor. Yeşil çayın içerdiği antioksidanlar kalori yakmaya destek oluyor, ayrıca tokluk hissi yaratarak daha fazla yeme isteğini önlüyor.

4/ 10